У Шабуніна погано з математикою?

13.03.2018

Сьогодні на Фесбук-сторінці Центру протидії корупції з’явилися результати дивного опитування. Згідно з ним на запитання, кому українці довіряють формування антикорупційного суду, переважна більшість респондентів відповідає «міжнародним експертам» (40,6%). В явній меншості залишаються представники президента, народні депутати і суддівське середовище. Про це повідомляє “Суддівство”.

ЦПК намагається проштовхнути свій інтерес за допомогою таблички і взятими зі стелі цифрами?

 

Запропонований ЦПК рейтинг довіри не дивує. АП так довго вставляла палиці в колеса антикорупційного суду, та й про темні справи заступника Глави Адміністрації президента Олексія Філатова не говорив лише лінивий. Суддям після хабарів у трилітрових банках, масових махінацій з розподілом справ у Вищих судах теж віри не ймуть.

Але й до ЦПК і Шабуніна залишається багато питань. І зараз не про його зарплату і будинок, а про чистоту експерименту. Центр протидії корупції – поважна і авторитетна організація у своїй сфері. Але ж, люди добрі, не можна так підставлятися! Не полінуйтеся розповісти, яким чином ви отримали ці цифри: провели соціологічне опитування, попитали своїх підписників у фейсбуці, поспілкувалися з пасажирами маршрутки чи з колегами у курилці? Скільки було респондентів? Де вони мешкають? Чи правомірно ці відповіді справді екстраполювати на всіх українців?

Тим паче, якщо додати рівень до віри до міжнародних експертів (40,6%), представників АП (5,8%), народних депутатів (9,9%), суддів (9,7%), то у сумі вийде усього лиш 65,7%. Куди поділася думка решти 34,3% респонденітів? А це ж одна третина!

Якщо ми не знаємо, звідки ці цифри взялися, то можемо подумати, що автори інфографіки, не соромлячись, лобіюють інтереси своїх роботодавців-грантодавців, які відряджатимуть вже за наші з вами гроші таких самих західних грантоїдів вибирати нам з вами суддів.

Альона Кириченко, для “Суддівства”