Суд зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження щодо Філатова. Що далі?

07.02.2018

Поза явними скандалами, які вирують навколо Адміністрації Президента, як-то тропічні вояжі Петра Інкогніто чи підготовки притомного проекту закону про Антикорупційний суд, є багато жорстких запитань до керівництва АП, які майже не потрапляють в об’єктив преси.

От, наприклад, в середині грудня сталася подія, про яку точно мала би знати громадськість. Але з якихось причин не дізналася.

Солом’янський районний суд Києва зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження щодо самого заступника Глави Адміністрації президента Олексія Філатова. Справа стосується зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК) і незаконного збагачення чиновника (ч. 2 ст. 368-2 КК). До суду з відповідною скаргою звернулася громадська організація «Український суспільно-правовий рух: Демократія через право».

Її очільник Ростислав Попович стверджує, що Філатов чинив тиск на суд нібито в інтересах президента Петра Порошенка у справах «Нафтогазпостачу» та низки аграрних підприємств, що мали місце 2015 року. Такі обвинувачення в сторону Філатова висував екс-голова Апеляційного суду міста Києва Антон Чернушенко.

У заяві також ідеться про журналістське розслідування Олександра Дубинянського, згідно з яким у вересні 2015 р. попри обмеження НБУ на зняття депозитів Філатову вдалося за один раз зняти депозит на суму 803 858 доларів США.

Голова УСПР https://sudivstvo.info/articles/vid-nabu-vymagayut-vidkryty-kryminalne-provadzhennya-proty-filatova на своїй сторінці у ФБ звертав увагу на невідповідності в деклараціях Філатова за 2014-2015 рр.: «Як маючи у 2014 році сукупний обсяг коштів 1 268 490 доларів США і заробивши у 2015 році 12 550 доларів США, Олексій Філатов, згідно з відомостями електронної декларації за 2015 рік, зміг мати станом на 31.12.2015 готівки на суму 2 мільйона 50 тисяч доларів США?» «Правила простої математики доводять, що таке можливе лише шляхом незаконного збагачення», – підсумовував тоді Попович.

Пройшло вже два місяці, а віз і нині там? Чи взяло НАБУ «в розробку» впливового чиновника? Коли ми почуємо про разючі викриття? Чи все це надійно поховається у високих кабінетах?

 

Василина Запорожець, для “Суддівства”