Кернес проігнорував суд у Полтаві

23.11.2018

Мер Харкова Геннадій Кернес перебуває на лікуванні, у зв’язку із чим не зміг з’явитися на засідання Полтавського апеляційного суду

Як передає Depo.Харків, відповідну заяву адвоката Кернеса сьогодні, 23 листопада, зачитав суддя Полтавського апеляційного суду під час засідання.

Він нагадав, що до апеляційного суду надійшло рішення Верховного Суду від 12 листопада, яким він відмовив захисту Кернеса у зміні підсудності. Захист мера клопотав про перенесення розгляду справи з Полтавського до Харківського апеляційного суду.

Також до суду надійшла заява адвоката Кернеса про те, що мер перебуває на лікуванні з 22 листопада у зв’язку із загостренням хвороби. Також до суду була надана відповідна довідка, підписана головним лікарем харківської міської лікарні №26, та заступником головного лікаря.

У свою чергу, представник потерпілих заявив, що Кернес, незважаючи на надану інформацію про хворобу, виконує обов’язки та не перебуває у лікарні постійно. Захисник Кернеса у свою чергу нагадав, що довідка про лікування мера датована 22 листопада, а зустріч, про яку згадав представник потерпілого, проходила раніше.

На пропозицію щодо участі Кернеса у засіданні у режимі відеоконференції захисник мера заявив, що “до цього часу Кернес був категорично проти”.

Суд вирішив звернутися до лікувального закладу із запитом, чи дозволяє стан Кернеса з’явитися на засідання.

Крім того, до суду надійшла заява про те, що ще один обвинувачений у справі – Віталій Блинник, 20 листопада звернувся до Верховного Суду із клопотанням про передачу кримінального провадження у інший суд, у зв’язку із чим попросив відкласти розгляд апеляційних скарг до винесення відповідного рішення.

Наступне засідання призначене на 11:00 7 грудня.

Як відомо, 10 серпня Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса, якого звинувачували у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозах вбивством активістам Євромайдану.

Суддя Андрій Антонов звинуватив сторону обвинувачення у “перекладанні необхідності доведення вини” саме на суд, так як прокурори не з’являлися на останні засідання.