Гречківський Павло Миколайович

1 Бал2 Бали3 Бали4 Балів5 Балів (Дайте оцінку)
Loading...
| 1 888
Член Вищої ради правосуддя

Павло Миколайович Гречківський народився 27 липня 1968 р. в м. Києві.

 

Освіта:

Українська юридична академія імені Ф.Е. Дзержинського (1991 р.) (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), спеціальність «правознавство».

 

Кар’єра:

До навчання в Харкові працював інспектором відділу кадрів, водієм в кількох київських виробничих об’єднаннях вантажного автотранспорту, служив в армії.

1991–1993 рр. – юрисконсульт малих підприємств «Техноінформ», «Гримпфіс».

1993–1996 рр. – генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «К-Хортиця ЛТД», м. Київ.

1996–2009 рр. – голова правління товариства з обмеженою відповідальністю «Украгрокомерс», м. Київ.

2009–2010 рр. – генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Украгрокомерс», м. Київ.

2010–2010 рр. – директор товариства з обмеженою відповідальністю «Голден Гейт Ассет Менеджмент», м. Київ.

У 2005 р. – отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

З травня 2005 р. – адвокат адвокатського бюро Гречківського, з 2010 р. – керівник бюро.

25 квітня 2015 р. – призначений членом Вищої ради юстиції ІІІ позачерговим з’їздом адвокатів України та склав присягу члена ВРЮ. З 27 квітня 2015 р. – зупинив адвокатську діяльність.

12 січня 2017 р. внаслідок реорганізації Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя набув статусу члена Вищої ради правосуддя.

 

Сім’я:

Батько Павла Гречківського Микола був впливовим юристом ще за радянських часів і на зорі незалежності України. З 1981 р. Микола Гречківський був заступником, а потім і першим заступником головного арбітра Держарбітражу УРСР, а з 1991 до 2002 р. – першим заступником голови Вищого господарського (до липня 2001 р. – Вищого арбітражного) суду України.

За інформацією Bihus.info, мати Павла Гречківського Валентина – викладачка української мови та літератури. Проте їй належить квартира в 200 кв. м з гаражем в елітній багатоповерхівці в столиці за адресою вул. Паторжинського, 14. Видання наголошує, що нерухомість тут одна із найдорожчих у Києві. Квадратний метр тут коштує 13 тисяч доларів і вище. Прикметно, що розкішну квартиру матері Гречківського просто подарували.

Крім цього, Гречківський пов’язаний з Миколою Мартиненком, який був одружений на сестрі Гречківського Майї. За інформацією ЗМІ, Мартиненко і Гречківський були бізнес-партнерами.

Син члена ВРП Іван – наразі керівник адвокатського агентства, заснованого батьком. Раніше, коли після роботи в Київраді Павло Гречківський був почесним консулом Республіки Мальта в Києві, Іван був Головою канцелярії консульства.

 

Статки:

Згідно з опублікованою декларацією, за 2014 р. Гречківський заробив 860 тис. 665 грн., з яких 45 тис. 976 грн. – зарплата, 759 тис. 689 грн. – дивіденди і проценти, 55 тис. – “інші види доходів”.

У нього є квартира площею 363,6 кв. м, гараж — 18 кв. м і три автостоянки. У його власності також декілька автомобілів — Maybach 57 (2008), Mercedes-Benz (2002) i Land Rover (2014).

Більше 12 млн грн. становлять внески Гречківського до капіталу товариств, підприємств та організацій.

 

Член «молодої команди»

У 2006 і 2008 рр. Павло Гречківський двічі обирався депутатом Київради від «Блоку Черновецького». У Київраді він став секретарем комісії з питань містобудування та архітектури – однієї з ключових комісій, від рішень якої залежала забудова столиці. Водночас Гречківський був ще й радником мера Києва Леоніда Черновецького з питань судової реформи.

26 квітня 2012 р. написав заяву на складання повноважень. Цікаво, що того ж дня у ЗМІ з’явились фото його годинника Parmigiani Toric Westminster за півмільйона доларів.

 

Шлях до ВРЮ

Після Революції гідності Гречківський спробував стати членом Вищої ради юстиції. З першого разу це зробити йому не вдалося. Хоча навесні 2014 р. з’їзд адвокатів і обрав його членом ВРЮ, однак 23 травня того ж року Окружний адміністративний суд Києва в особі судді Євгена Аблова скасував рішення про обрання Гречківського, як і двох його колег, за позовом тодішнього народного депутата Інни Богословської. Вона звинуватила організаторів з’їзду в порушеннях при підрахунку голосів. Розгляд позову супроводжувався масштабним погромом суду з боку групи невідомих, що влаштували в суді пожежу. В результаті постраждали кабінети суддів і згоріли матеріали справ. Втім, у квітні 2015 р. Гречківскому все-таки вдалося увійти в число представників ВСЮ.

 

 «Сесіль»

Журналісти «Схем» також з’ясували, що Павло Гречківський, а також тодішній заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві. Ця ділянка площею в 7,5 га була виділена Київрадою компанії “Оздоровчий центр “Сесіль” у 2007 р. Тоді мером Києва був Леонід Черновецький, а Гречківський – депутатом Київради.

Протягом наступних років прокуратура декілька разів оскаржувала в судах передачу цієї землі, мотивуючи це порушенням лісового і водного законодавства, але двічі розгляд цієї справи потрапляв у суди, якими керував Ємельянов, а потім – у Вищий господарський суд, заступником голови якого був батько Гречківського. Всі ці суди відхилили скарги прокуратури.

У 2012 р. Ємельянов і Гречківський начебто продали свої частки у “Сесіль”, але, за багатьма ознаками, вони лише заховали їх у офшорах: Ємельянов – у Ліхтенштейні, Гречківський – на Мальті.

 

Хабар в півмільйона у.о. за квас

В ході спецоперації 21 вересня 2016 року співробітники Генеральної прокуратури затримали арбітражного керуючого, який виступав посередником під час отримання хабара в розмірі $ 500 тисяч між членом Вищої ради юстиції Павлом Гречковського і підприємцем. За даними слідства, за отримані гроші член ВРЮ повинен був вплинути “на винесення судом першої інстанції рішення на користь суб’єкта господарювання та залишення в силі судами апеляційної та касаційної інстанцій”.

Того ж дня Генеральна прокуратура вручила Гречківському підозру. Суд, який відбувся 22 вересня, відпустив його під заставу в 3,7 мільйонів грн.  Тоді ж Вища рада юстиції відмовилася відсторонити від посади Гречківського. Він відразу пішов у відпустку.

14 лютого 2017 р. Вища рада правосуддя не змогла зупинити повноваження Павла Гречківського, оскільки не було кворуму. На засідання ВПР не прийшла член Вищої ради правосуддя Тетяна Малашенкова. Щоправда 22 лютого, коли кворум був, ВРП теж відмовилася відсторонити Гречківського.

ОРД, в свою чергу, звертає увагу, що в даному випадку ГПУ розслідує не корупційну схему, а шахрайство – злочин значно менш тяжкий, ніж хабарництво. Павлу Гречківському пред’явили підозру, що він вступив у змову зі своїм давнім приятелем, аби обдурити підприємців та виманити у запорізької компанії з виробництва квасу 13 мільйонів гривень. У виданні йдеться, що якби ГПУ реально хотіла притягнути Гречківського до відповідальності, то діяла би разом із НАБУ. Адже Гречківський підслідний лише цій структурі. ГПУ, починаючи цю справу, могла мати на меті захистити Гречківського від справжньої відповідальності, якби за нього взялося Національне антикорупційне бюро

В свою чергу, захист Гречківського стверджує, що претензії ГПУ не обґрунтовані, а в діях прокурорів вбачається спосіб тиску на члена Вищої ради юстиції.

30 жовтня 2018 року Шевченківський районний суд Києва виправдав Павла Гречківського. Всі докази були кваліфіковані як такі, що були отримані в результаті провокації, й не можуть використовуватися у суді. Суд скасував запобіжні заходи, обрані Гречківському та Шкляру, і постановив повернути їм застави. Крім того, знято арешт з майна Гречківського, а саме чотирьох автомобілів.

[contact-form-7 404 "Не знайдено"]

Додати фото

Статки судді та сім’ї Гречківський Павло Миколайович (квартири, будинки та земля)
# 2013 рік 2014 рік 2015 рік 2016 рік 2017 рік
Гроші судді 860665
Квартири судді 363.6
Будинки судді
Земля судді
Доходи сім’ї
Квартири сім’ї
Будинки сім’ї
Землі сім’ї
Декларації судді Гречківський Павло Миколайович
Декларації WEB:
2014
Декларації PDF:
2014
Задекларовані авто:
Maybach 57, Mercedes Benz ML55 AMG
Гречківський Павло Миколайович - додаткова інформація
Суддя:
Вища Ради юстиції, Загальнодержавний
Декларація:
доброчесності судді подано у 2016 році (вперше)
Декларація:
родинних зв’язків судді подано у 2016 році
Скарги :
Кількість стягнень :
Кількість справ :
Оскаржені справи :
Фотофакти:

Написати коментар

Читайте також:
Суддя Господарського суду Луганської області,

Лісовицький Євген Артурович

суддя Верховного Суду,

Наставний Вячеслав Володимирович

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду,

Махаринець Дмитро Євгенійович

суддя Вищого адміністративного суду України,

Веденяпін Олександр Андрійович