Ситник vs. Холодницький: У кого більше?

16.04.2018

«Суддівство» продовжує аналізувати річні декларації суддів і тих, хто бореться з корупцією у суддівському корпусі. Цього разу ми вирішили порівняти статки головних антикорупціонерів країни: директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника і керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Отож, у кого більше?

Раунд 1. У кого більше житлової площі?

Цікаво, що обидва антикорупційники живуть під Києвом, правда один на правому березі, а інший на лівому. Очільник НАБУ Артем Ситник задекларував квартиру у Броварах площею 82,6 кв. м. Її Ситник придбав у 2010 році за 300 тисяч гривень, будучи начальником слідчого відділу прокуратури Київської області. Ми вже не раз писали про квартиру директора НАБУ, тож відсилаємо усіх охочих розібратися, чому до неї виникає багато запитань, сюди.

Керівник САП володіє квартирою у Вишневому (60,1 кв. м), придбаною у 2016 році за невідому суму грошей. Попри це він орендує кімнату в гуртожитку у тому ж Вишневому (17,6 кв. м).

З невеликим відривом у цьому раунді перемагає Ситник.

Раунд 2. У кого більше землі?

У серпні 2013 року дружина Артема Ситника придбала 4,16 соток землі у Севастополі. Невідомо, чи зараз родина директора НАБУ якимось чином користується цією ділянкою, але ми все одно зарахуємо її в скарбничку голови Бюро.

Назар Холодницький мислив стратегічніше. У 2012 році, ще коли він працював в органах прокуратури Києво-Святошинського району, майбутній очільник САП набув у власність дві земельні ділянки у Білогородці Києво-Святошинського району (це за 10 км від Києва). Площа цих ділянок: 10 і 12 соток.

З великим відривом перемогу здобуває Назар Холодницький.

Раунд 3. У кого крутіша тачка?

Артем Ситник вказав у декларації автомобіль KIA Sportage 2017 року випуску, який він придбав минулого року за 802 тисячі гривень. На сьогодні на профільних сайтах ціна такого автомобіля становить 550-860 тисяч гривень залежно від комплектації.

Приблизно так виглядає автівка Ситника.

У Холодницького автомобіль класом вище – Volkswagen Touareg. Щоправда не такий новий. Керівник САП придбав його трирічним у 2016 році. Згідно з декларацією автомобіль обійшовся Холодницькому у 900 тисяч гривень. Зараз таке авто коштує в діапазоні 0,75-1,2 мільйона гривень.

Приблизно так виглядає автомобіль Холодницького.

Нехай у цьому раунді буде нічия.

Раунд 4. У кого у 2017 році більше доходів?

У 2017 році Артем Ситник на посаді директора НАБУ заробив 1,605 мільйона гривень. Його дружина від зайняття незалежною професійною діяльністю отримала 105 тисяч гривень.

У Назара Холодницького доходи вагоміші. У 2017 року керівник САП заробив 2,1 мільйони гривень. Це на 400 тисяч гривень більше, ніж сукупний дохід родини Ситників. Як відомо, левову частку цих доходів складають надбавки, доплати, премії, а також відрядні.

Отож, перемога у цьому раунді дістається Назарові Холодницькому.

Раунд 5. У кого більше заощаджень?

Директор НАБУ задекларував 20 тисяч доларів готівкою. Водночас керівник САП має значно більше заощаджень. У нього понад 300 тисяч гривень і 2 тисяч євро у банку. Також 115 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівкою.

Цей графік демонструє заощадження Артема Ситника та Назара Холодницького у готівці і на банківських рахунках. Щоб краще показати пропорцію заощаджень в гривнях і іноземній валюті, ми звели все до одного знаменника і перерахували суми в доларах і євро у гривні за курсом НБУ від 16 квітня (1 долар – 26,12 грн; 1 євро – 32,17 грн.). Тож усі суми на цьому графіку показані у гривнях. Різнокольорові колонки лиш вказують валюту, у якій тримають заощадження.

Висновок: з рахунком 2:4 впевнену перемогу здобуває керівник САП Назар Холодницький. Але, як ми всі знаємо, йому не варто розслаблятися. Особливо після звинувачень ГПУ, що нібито очільник САП прямо в себе в кабінеті зливав подробиці слідства його фігурантам, а також допомагав деяким відомим політикам уникнути кримінальної відповідальності. Хто знає, як наступного року виглядатимуть ці графіки.

Світлана Рожко, для «Суддівства»