Труханов тягне Україну до Європейського суду

10.07.2018

Європейський суд з прав людини  прийняв до розгляду заяву міського голови Одеси Геннадія Труханова щодо порушення ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – “про право на свободу та особисту недоторканність” особи (Trukhanov v. Ukraine)

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт юридичної компанії, яка захищає Труханова.

У заяві містяться скарги щодо незаконного затримання мера Одеси правоохоронними органами 14 лютого 2018 року в аеропорту “Бориспіль”.

“Ми неодноразово говорили про негативні процесуальні наслідки незаконного затримання Геннадія Труханова та факт порушення правоохоронними органами національного законодавства та міжнародних зобов’язань. Відповідну скаргу було прийнято і Європейським судом з прав людини 6 червня 2018 року. Ми віримо, що подальший справедливий розгляд і рішення суду спонукає правоохоронні органи діяти лише у межах законних приписів та унеможливить незаконне затримання як негативну національну практику!” – каже адвокат Труханова Олександр Лисак.

Нагадаємо, з 22 лютого Геннадія Труханова підозрюють у розтраті коштів у особливо великих розмірах в результаті придбання комплексу будівель бувшого заводу “Краян”.

Як відомо, після затримання 14 лютого в аеропорту “Бориспіль” 15 лютого Солом’янський райсуд Києва відпустив на поруки міського голову Одеси Геннадій Труханова. Також на поруки був відпущений його заступник Павло Вугельман.

Одному із фігурантів справи щодо розтрати бюджетних коштів, Петру Загодиренку, суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту з правом на заставу у 5,2 млн грн.