Конкурс до ВС: Кізюн не проходить далі

04.07.2017

Сьогодні суддя Солом’янського райсуду столиці Людмила Кізюн не підтвердила здатність здійснювати правосуддя в оновленому Верховному Суді. Так вирішили члени Вищої кваліфкомісії суддів і не подолали відповідний висновок громадськості.

А підставою для висновку про невідповідність стали, по-перше, неправдиві відомості у декларації доброчесності судді за 2015-2016 роки, коли кандидат вказала, що не приймала рішень, передбачених ст. 3 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади». Однак, з’ясувалося, що відносно Кізюн саме на підставі цього закону здійснювалася перевірка на основі прийняття такого рішення, по цьому факту відкрили дисциплінарне провадження та дисциплінарна секція рекомендувала Вищій раді юстиції прийняти рішення про звільнення судді. Вища рада юстиції відмовила у звільненні через відсутність необхідної кількості голосів.

Другою підставою для негативного висновку стало те, що до 2011 року Кізюн не декларувала нерухомого майна, однак у деклараціях за 2015-2016 роки вказує 2 квартири, право власності на які виникло у неї ще в 2006 році. Також у 2011 році кандидат не декларувала право власності на автомобіль, що належить її чоловіку, а відповідно до декларацій за 2015-2016 роки це право власності виникло ще в 2008 році.

Крім того, громадськість надала такий висновок Кізюн через її подорожі за кордон у 2014-2017 роках. Кандидат пояснила, що їх оплатили батьки, водночас у своєму досьє вказала на невисокий дохід батьків, а тому Громадська рада доброчесності дійшла висновку, що фінансувати поїздки кандидата вони не могли.

Даючи пояснення, Людмила Кізюн вказала, що Вища рада юстиції ретельно вивчила її справи по ст. 3 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади» і не знайшла підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності. При цьому, суддя наголосила, що ні сам порушник, ні його представник у судах першої і апеляційної інстанцій не визнавали, що мають якесь відношення до безладів. Своє рішення вважає законним і обґрунтованим. Вказала, що під час розгляду справи дійсно піднімалося питання про стан здоров’я особи, адвокат навіть надав медичну довідку, однак на ній була відсутня печатка медичного закладу.

З приводу подорожей за межі України пояснила, що з чоловіком їздила на відпочинок. Її дочка їздила за кордон по обміну школярами, а в США їздила на навчання. Поїздку профінансували в США.

Члени комісії вирішили визнати Людмилу Кізюн такою, що не підтвердила спроможність здійснювати правосуддя у новому Верховному Суді.