Над Зваричем і Ко навис домоклів меч

02.04.2018

Низка народних депутатів від фракції «Блок Петра Порошенка» опинилися у підвішеному стані. Серед них такі відомі політики як Роман Зварич, Олександр Бригинець, Валерій Карпунцов та Оксана Білозір. Адвокат Андрій Богдан подав позов до суду, де вимагає від ЦВК зареєструвати його народним депутатом. А поки суд розглядатиме позов, він також просить призупинити повноваження всіх народних депутатів, які були нижче від нього у виборчому списку БПП. В свою чергу, Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв до розгляду цю справу.

Ця ситуація має довгу передісторію. На початку 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про т.зв «частковий імперативний мандат». Закон передбачав, що після завершення виборів та до ухвалення рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними партія може виключати зі свого виборчого списку кандидатів.  Дія закону поширювалася також і на парламентські вибори, які відбулися в жовтні 2014 року.

Цим законом одразу скористалися декілька партій, зокрема, «Самопоміч», «Радикальна партія» та “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Останні на партійному з’їзді, що відбувся 25 березня 2016 року, виключили 13 кандидатів, включених до партійного списку на останніх виборах Ради. Серед цих нещасливих тринадцяти був і адвокат Андрій Богдан, що йшов на вибори 2014 року у виборчому списку БПП під номер 74.

У грудні 2017 року Конституційний Суд визнав неконституційними і скасував ці норми закону про вибори народних депутатів. Богдан вирішив скористатися цим шансом.

Він подає позов до ОАСК з вимогою зобов’язти ЦВК зареєструвати його нардепом. «Ми вважаємо дії ЦВК неправомірними щодо виключення мене із списку кандидатів у народні депутати. Я попросив суд зобов’язати Центральну виборчу комісію зареєструвати мене як народного депутата», – розповів він у коментарі журналістам ТСН.

Також він подав заяву про забезпечення позову, де просить суд до розгляду справи по суті заборонити ЦВК визнавати обраним будь-кого іншого народним депутатом, а також «заморозити» повноваження тих народних депутатів, як вже були зареєстровані після нього у списку.

ОАСК прийняв цю заяву до розгляду. Наступне засідання щодо розгляду заяви про забезпечення позову, а по суті позбавлення на досить довгий час повноважень декількох «штиків» БПП, відбудеться у вівторок 3 квітня.

Василина Запорожець, для “Суддівства”