Новопризначений суддя ВС відвідує Адміністрацію президента

08.12.2017

Суддя оновленого Верховного суду Іван Міщенко відвідав Адміністрацію президента України через два тижні після свого призначення. Це зафіксувала знімальна група програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»).

​«Схеми» зафільмували, як 29 листопада близько сьомої години вечора суддя зайшов до будівлі адміністрації.

Журналісти звернули увагу, що Іван Міщенко, будучи ще кандидатом на посаду судді у Верховному суді, серед осіб, які можуть його рекомендувати на цю посаду, зазначив нинішнього члена Вищої ради правосуддя (на той час юстиції) Вадима Беляневича. А ще – Олексія Філатова, заступника голови Адміністрації президента.

При цьому в кодексі суддівської етики зазначено, що суддя повинен уникати взаємовідносин, які можуть вплинути на незалежність та неупередженість судді. А порушення вимог Кодексу розглядає, зокрема, Вища рада правосуддя.

Біля Адміністрації президента Міщенко відмовився коментувати мету свого візиту. Згодом, вже у суді, він розповів журналістам, що відвідував секретаря з питань судової реформи питань Костянтина Красовського. Окремо зазначив, що не порушував кодексу суддівської етики: «Я вважаю, що не порушував, оскільки це професійні контакти, які стосуються професійної діяльності і судової реформи. Я спілкуюся з людьми, які працюють у Раді з питань судової реформи».

При цьому, як з’ясували журналісти, суддя Міщенко не є членом Ради судової реформи при президентові України.

Голова Верховного Суду у коментарі програмі зазначила, що судді новоствореного органу не повинні мати ніяких справ на Банковій.

«Звісно, що всі мають розуміння того, щоб не мати ніяких справ в Адміністрації президента, а, по-друге, не справляти таке враження, начебто у нас там є справи», – зазначила голова Верховного суду Валентина Данішевська.

Нагадаємо, у грудні 2016 р. журналісти «Схем» зустрічали тодішнього голову ВССУ (а теперішнього голову Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду) Бориса Гулька на вході до Адміністрації президента. На питання журналістів, чи це не суперечить принципу незалежності суддів, Гулько відповів, що він іде в АП обговорювати майбутні процесуальні кодекси

Читайте статті

Один коментар на пост “Новопризначений суддя ВС відвідує Адміністрацію президента”

 1. Роман Горобчук:

  Доброго вечора!

  Сьогодні на сайті «Суддівство — факти про суди та суддів» була розміщена стаття «Нардеп Ємець втручається у здійснення правосуддя?» за посиланням:
  https://sudivstvo.info/articles/nardep-yemets-vtruchayetsya-u-zdijsnennya-pravosuddya .

  При цьому, в тесті вказаної статті зазначено:
  «Нагадаємо, що нещодавно Вища рада правосуддя визнала дії народного депутата України Г.Логвінського втручанням у діяльність судді щодо здійснення правосуддя».
  При цьому, зазначено посилання на повідомлення Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя щодо результатів розгляду суддів апеляційного суду Одеської області Грищенко Л.Д., Олініченко В.В. та Мандрика В.О. про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя, доступне за посиланням:
  http://www.vru.gov.ua/news/2593

  Водночас, слід зазначити, що Вища рада правосуддя ніколи не приймала рішення про визнання дій народного депутата України Г.Логвінського втручанням у діяльність судді щодо здійснення правосуддя, не говорячи вже про те, що навіть прізвище депутата вказано з помилкою.

  Одним з основних положень різних кодексів журналістської етики (зокрема, “Міжнародних принципів журналістської етики”, прийнятих на IV Консультаційній зустрічі міжнародних і регіональних професійних журналістських організацій у 1983 р., “Правил-рекомендацій відносно нормальної діяльності преси” (Данія), “Кодексу преси (принципи публіцистики)” Німецької Ради преси (1992 р.), Кодексу професійної етики українського журналіста прийнятий на Х з’їзді Національної спілки журналістів України(квітень 2002 року, Декларації принципів поведінки журналістів) є те, що головним обов’язком журналіста – є сприяння забезпеченню права громадян на одержання оперативної інформації. Це зобов’язує його у своїй діяльності завжди бути об’єктивним, коректним, відповідальним за свою справу. Журналіст поширює і коментує лише ту інформацію, у правдивості якої переконаний. Він уникає неповноти або неточностей чи викривлень інформації, які могли б завдати моральної шкоди честі та гідності людини, неприпустимі з його боку недостовірні повідомлення. Журналіст відповідальний перед читачем, слухачем та глядачем.

  При цьому слід особливо підтвердити, що журналіст має робити все можливе, щоб виправити будь-яку опубліковану інформацію, що виявилася згубно неточною.

  З огляду на викладене, прошу терміново виправити помилку та виключити з тексту статті слова: «Нагадаємо, що нещодавно Вища рада правосуддя визнала дії народного депутата України Г.Логвінського втручанням у діяльність судді щодо здійснення правосуддя».

  З повагою
  Прес-секретар

  Роман Горобчук
  044 255 43 30

Написати коментар