Обрання Маселка до Ради громадського контролю при НАБУ є протиправним

31.05.2017

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав противними дії Національного антикорупційного бюро України щодо встановлення результатів голосування за склад Ради громадського контролю, в частині обрання переможцем Романа Маселка, – передає «Закон і Бізнес».

Суд також визнав протиправним та скасував відповідне рішення НАБУ про оголошення результатів конкурсу.

Нагадаємо, позивач поставив під сумнів застосований НАБУ порядок опрацювання поданих на конкурс документів та працездатність програмної системи за допомогою якої відбувалось рейтингове інтернет-голосування.

Суддя Окружного адмінсуду столиці Богдан Санін пояснив, що Маселко подав документи на конкурс з порушенням вимог закону. Крім того, НАБУ, проводячи рейтингове голосування, не впевнилося в тому, що голосує саме громадянин України.

Суддя Санін звернув увагу на те, що Маселко давав публічну обіцянку відвідувати судові засідання по цій справі, однак на жодне не з’явився. Також в порушення закону, Маселко оскаржив в апеляційному порядку ухвалу про відкриття справи, яке не підлягає окремому оскарженню.

В результаті, суд встановив, що відповідач не мав права організовувати проведення конкурсу, самостійно замовляти та використовувати програму «Система рейтингового Інтернет-голосування». З цих підстав відповідачем не доведено законність дій та рішень щодо встановлення результатів рейтингового Інтернет-голосування за склад Ради громадського контролю.