Підсумки конкурсу до Верховного Суду: соцмережі розділились

29.09.2017

Соцмережі розділились в оцінці оголошених сьогодні Вищою радою правосуддя кандидатур, яких Президент має призначити суддями Верховного Суду. Мовляв конкурс до Верховного Суду – марафон, який подолали найкращі. Чи навпаки – в його результаті підтверджено законність ув’язнення Юрія Луценка. А конкурс – не що інше як продукт компромісів і “договорняків”.

Ми зібрали найцікавіші думки.

 

Суддя-спікер Окружного адміністративного суду м. Києва Богдан Санін на своїй сторінці привітав переможців:

Поздравляю!

Этот конкурс был одним из самых масштабных не только по открытости процесса, но и по попыткам дискредитировать конкурс, конкурсантов, членов комиссий, которые были задействованы в данном процессе.

Для судей ВС наступает самый сложный период – постройка кассационной институции с нуля.

 

Водночас, ще один популярний суддя-блогер, що вершить правосуддя в Криворізькому окружному адміністративному суду, Роман Брегейвказував на порушення. До слова, він сам брав участь у конкурсі, але зійшов з дистанції:

ВРП проігнорувала всі порушення ВККСУ, які є настільки очевидними, як білий день, і про котрі я сповістив індивідуально кожного члена колегіального органу.

 

Експерт з права Володимир Сущенко зберігав баланс:

На мій жаль, всі мої негативні оцінки і прогнози щодо цього конкурсу знайшли своє підтвердження в реальному житті!

Водночас він побажав переможцям конкурсу залишатися порядними і професійними:

Важливо – не зрадити кожному з ВАС і всім разом – самим СОБІ – в утвердженні СПРАВЕДЛИВОГО ПРАВОСУДДЯ на засадах Порядності, Професіоналізму, Патріотизму і Відповідальності перед Господом, Людиною і Правдою!!!

 

Журналістка Тетяна Катриченко, як і вся правозахисна спільнота, обурена, що ВРП рекомендувала на посаду В’ячеслава Наставного. Той свого часу був у колегії суддів, яка підтвердила вирок попередньої інстанції і позбавила Юрія Луценка волі на 4 роки:

Генеральний прокурор України Луценко – злочинець? Щойно ВРП рекомендувала суддю В’ячеслава Наставного, який свого часу підтвердив вирок, для підпису президенту. Таким чином було визнано законність і обґрунтованість вироку Луценку

На думку журналістки, конкурс до Верховного Суду – це низка «договорняків», і навіть порядні судді, що туди потрапили, не рятують загальної картини.

Конкурс до Верховного Суду – це низка договорняків, компромісів. Він не має нічого спільного з реальними змінами у судовій системі. Навіть ті доброчесні, що подолали марафон, не радують. Бо вони стали частиною великого обману.

 

Центр протидії корупції також наголошує, що до багатьох кандидатів, поданих на затвердження Президенту, є питання як-то незрозумілі джерела прибутків, покривання колег та сумнівні рішення.

Знайомтеся: майбутній склад Верховного суду. 25 із 30 недоброчесних кандидатів уже скоро стануть суддями. Пожиттєво. Із зарплатами понад 100 тис грн. Хто ці щасливчики? 15 (!) з 25 не могли пояснити свої статки у декларації і були забанені громадськими контролерами під час конкурсу, 4 – відбілювали суддів, які переслідували активістів, 11 – причетні до ухвалення сумнівних рішень. Ну і вишенька на торті – судді Наставний та Слинько, які засудили нині генпрокурора Луценка до 4 років тюрми.