Чи допоможе НАБУ Шабуніну?

26.10.2017

24 жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва повністю відмовив  «Центру протидії корупції» у задоволенні позову щодо оприлюднення декларації Голови та посадових осіб Служби безпеки України. Суд обґрунтував своє рішення необхідністю вирішення конфлікту між захистом державної таємниці та зберіганням даних декларантів у спосіб, передбачений Законом України «Про запобігання корупції», а саме – затвердити відповідний порядок.

В свою чергу, представники  «Центру протидії корупції» не забарилися висловити своє невдоволення та одразу почали виступати в соціальних мережах з образами на адресу головуючого судді, пишучи про «комерційне крило СБУшників» і «продажних суддів».

До того ж, за нашою інформацією, ЦПК вже підготував «удар у відповідь», задіявши держструктуру, яка перебуває з ОАСК у постійному конфлікті. Звісно, що йдеться про НАБУ, з яким ЦПК досить тісно співпрацює.

Згадаймо лише, як окреслив цю співпрацю керівник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін: «НАБУ – це інструмент, який ми використовуємо для підриву електоральних позицій влади», – заявляв він у вересні цього року, виступаючи перед студентами у Львові, додавши, що головним завданням ЦПК він бачить «допомогу НАБУ в питанні адвокації їхніх справ».

За інформацією нашого джерела у НАБУ, у зв’язку з незгодою з вказаним судовим рішенням представники ЦПК вже звернулися до керівництва бюро з проханням покарати суддів ОАСК. «Суддям ОАСК варто очікувати обшуків. Знову», – зазначив наш співрозмовник на умовах конфіденційності.

Водночас слід зважати і на те, що Окружний адміністративний суд міста Києва все ж перебуває в так званій «провладній орбіті». Тому ЦПК та НАБУ не слід недооцінювати представників  Служби безпеки України, як власне і ГПУ. Адже співробітники цих структур так само можуть отримати дозвіл на обшуки як в НАБУ, так і ЦПК.

Діана Коваленко, для «Суддівства»