НАБУ вибивало знижку на спортивні костюми у фігуранта «рюкзачної» справи?

03.11.2017

Національне антикорупційне бюро України в цьому році закупило спортивні костюми у підприємця Володимира Литвина, який фігурує у справі Олександра Авакова щодо закупівлі рюкзаків у 2014-2015 роках. Про це повідомляє «Українська правда», посилаючись на дані публічних закупівель Prozorro.

Відповідно до оприлюдненої інформації, НАБУ закупило у Литвина 42 спортивні костюми на загальну суму 170 449,86 гривень. При чому закупівля відбулась, коли Литвин вже проходив у “справі рюкзаків”, адже угоду було підписано 10 квітня.

У відповідь на обурення спільноти соцмереж в руслі «хіба в Україні не знайшлося дешевших спортивних костюмів» і «чи ці костюми більш тактичні і особливі, ніж рюкзаки в АТО», журналіст Олексій Братущак розповів ледь не про спецоперацію заступниці директора агенства Тетяни Варварської зі зниження цін на спортивні костюми.

«Ціна одного костюма опустилася до 4 тисяч гривень. Здається, постачальник погодився виконати угоду навіть собі в мінус, – пише Братущак. – Не знаю, як “агенту Тетяні” (Тетяна Варварська підписувала обидві угоди з Литвином) вдалося переконати у цьому “бізнесмена”. Припускаю, що відбулася розмова а-ля: “Ой, а ми тут раптом виявили, що ви в нас фігуруєте у кримінальній справі. Може ще трохи поторгуємося?”) Коротше, була пропозиція, від якої Литвин не міг відмовитися».

Насправді, якщо відкинути жартики про спецагентів, до НАБУ виникають серйозні запитання. Вони укладають угоду з людиною, щодо якої вже ведеться провадження. Ця людина дає їм серйозну знижку, можливо, виконуючи замовлення з постачання спортивних костюмів собі у збиток. Чи не було тут конфлікту інтересів? Чи не застосовувався на Литвина тиск? І чи є тут чим пишатися НАБУ?

Василина Запорожець, для “Суддівства”