Криве дзеркало: Коли Розенблат “посадить” Ситника

21.03.2018

Підозрюваний Національним антикоріпційним бюро Борислав Розенблат останнім часом влаштував повноцінну піар-кампанію. Він роздає коментарі журналістам у парламентських кулуарах, їздить на різні публічні заходи і пише законопроекти. Так, днями нардеп вручив нагороди Верховної Ради медикам Житомирського обласного госпіталю ветеранів війни. За це отримав порцію подяк і похвал. А нещодавно зареєстрований ним законопроект про присвоєння Житомиру звання «Місто-герой» свідчить про те, що Розенблат планує обратися по своєму нинішньому округу і в 2019-му році, пише «Depo.Влада».

Але найцікавіше спостерігати за діями фігуранта справи НАБУ в судах. У лютому Печерський суд визнав його потерпілим у справі про затримання у літаку, яке сталося у грудні минулого року, коли нардеп намагався полетіти до Німеччини. Щоправда, окрім моральної сатисфакції це нічого йому не дало. З іншого боку, психологічна перемога досягнута. Окрім того, в січні Розенблат подав позов проти України до Європейського суду з прав людини і прогнозовано планує на цьому добряче попіаритися.

За останній тиждень стало відомо про ще два позови. У першому політик попросив суд визнати протиправною бездіяльність НАБУ з приводу ненадання відповіді на запит НАЗК щодо підтвердження або спростування факту належності агента Катерини (Сивокінь Катерини) до працівників бюро. Розрахунок зрозумілий: якщо агент не працювала офіційно, це дає змогу опротестувати справу та зробити крайнім Артема Ситника.

Про ще один судовий процес, запущений Розенблатом, повідомив нардеп Сергій Лещенко. Йдеться про позов проти Ситника і Лещенка у зв’язку з оприлюдненням у 2016 році частини “чорної бухгалтерії” Партії Регіонів, де фігурує прізвище Пола Манафорта. На думку нардепа-позивача, це мало наслідком “втручання у виборчі процеси США та завдало шкоди інтересам України”. “Розенблат просить суд заборонити мені втручатися у зовнішню політику України! Це найбільш феєричний маразм, який я бачив за останні часи. А почитав їх чимало”, – розповів Лещенко. Заради справедливості варто зазначити, що сам позов Розенблат подав ще у жовтні минулого року, але зараз, схоже, все йде до вердикту.

Спостерігаючи за ледь не “вірусною” присутністю скандального житомирянина в інформпросторі, складається враження, що він упевнений: йому нічого не загрожує. А те, що вся країна бачила записи, на яких нардеп Розенблат фактично вимагав хабар за “вирішення питань” щодо розробки бурштину на Поліссі – так це примарилося. Нагадаємо: згідно з даними слідства, сума хабарів, отриманих у вказаній справі, становила понад 300 тис гривень, ще $ 200 тис отримані на підкуп інших посадовців.

Але тут виникає питання і до слідства: з червня минулого року, коли директор НАБУ Артем Ситник оприлюднив дані про корупційну схему, в якій окрім Розенблата нібито брав участь “фронтовик” Максим Поляков, минуло 9 місяців. Але “дитина”, себто, судовий процес по суті, так і не народився. У липні Верховна Рада зняла недоторканність з Розенблата і Полякова, вони походили на допити, але більше піарилися. На цьому, власне, все і скінчилося. Тому Розенблат майже відіграв ситуацію на власну користь.

Залишилося пообіцяти виборцям щось таке, аби ні в кого не залишилося сумнівів у чесності депутата. Можна, приміром, запропонує збудувати у Житомирі – малій батьківщині конструктора Корольова – Hyperloop. А якщо НАБУ таки передасть “бурштинову справу” до суду, звинуватити Ситника у тому, що залишив житомирян без дива новітніх технологій.