Янукович зможе сказати останнє слово у суді сидячи чи лежачи

19.11.2018

Обвинувачений в державній зраді екс-президент Віктор Янукович зможе виступити у суді з останнім словом сидячи або лежачи 5 грудня.

Про це на засіданні 19 листопада заявив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

Він задовольнив клопотання захисту про перенесення засідання у зв’язку з травмою Януковича.

Про це повідомляє «Українська правда».

“Якщо обвинувачений Віктор Янукович до визначеної судом дати не зможе вилікуватися, суд не вважатиме зневагою чи проявом неповаги до суду, якщо Віктор Федорович Янукович виступить у суді з останнім словом сидячи чи лежачи на лікарняному ліжку, якщо здоров’я не зможе йому дозволити перед судом стояти”, – сказав Дев’ятко.

Суддя спершу планував провести наступне засідання 3 грудня.

Але адвокат, посилаючись на медичну довідку Януковича, де вказано, що лікування триватиме 2-3 тижні, просив дати обвинуваченому рівно 3 тижні, які спливають 5 грудня.

“Справа є непересічною, справа є публічною, висвітлюється у ЗМІ, вибачте, виступати лежачи…”, – сказав адвокат Олександр Горошинський.

“Задля забезпечення права на захист Віктора Януковича, суд оголошує перерву на 9 ранку 5 грудня”, – сказав Дев’ятко.

На початку засідання адвокат Горошинський розповів, що 17 листопада бачився з підзахисним у Росії і з’ясував, що Янукович не може “самостійно пересуватися і навіть вставати з ліжка”.

У зв’язку з цим він просив перенести судове засідання до моменту одужання Януковича.

Горошинський також клопотав про допит екс-міністра енергетики і вугільної промисловості України   Едуарда Ставицького і про звернення суду до лікарні для отримання чіткого діагнозу його підзахисного та точного строку лікування.

“Єдине що можу сказати, що у результаті травми Віктор Янукович отримав травму хребта та суглоба”, – сказав адвокат.

На це суддя відповів, що не терпітиме у суді брехні.

“Не можу допустити відвертої брехні. Суд вимушений констатувати, що жодного слова про травму хребта у довідці немає, жодного словам про лангетку хребта немає”, – сказав Дев’ятко.

Він також відмовив у допиті Ставицького.

“Суд просить захисників не перетворювати судовий процес на цирк. Ви є адвокатами, ви прекрасно знаєте, що не можете витягувати кроликів з капелюха. У нас стадія останнього слова. Допити закінчились. Ви прекрасно знаєте, що можна повернутись до допитів лише на основі останнього слова обвинуваченого, якщо він повідомить якісь подробиці, які не були раніше досліджені”, – сказав Дев’ятко.