Суддя Ємельянов заперечує причетність до фінансування тероризму. СБУ думає інакше

16.10.2018

Екс-заступник голови Вищого Господарського суду Артур Ємельянов заперечує причетність до фінансування тероризму та зв’язок із будь-якими підприємствами на окупованій території.

Про це йдеться у листі, який суддя скерував на електронну пошту IA ZIK з вимогою спростувати поширену раніше у ЗМІ інформацію.

«Я повністю заперечую дані видань щодо фінансування тероризму та зв’язку з будь-якими підприємствами на окупованій території. Категорично заявляю, що я не мав та не маю ніяких зв’язків з терористичними організаціями на непідконтрольній Україні території», – цитує «ЗіК» лист опального судді.

Суддя назвав неправдивою поширену щодо нього у ЗМІ інформацію.

«Мої дії завжди відповідали та відповідають законам України. Я не боюсь сказати, що замовники фейкових публікацій створюють всі умови для знищення моєї репутації. Припускаю, що я певним чином комусь «перейшов дорогу», – заявив Ємельянов.

Як повідомлялося, 12 жовтня СБУ оприлюднила офіційну інформацію про те, що співробітники Служби безпеки України у межах розпочатого кримінального провадження викрили колишнього заступника голови Вищого Господарського суду на фінансуванні терористичних організації «Д/ЛНР».

«Під час санкціонованих слідчих дій у Києві за адресами проживання зловмисника, інших фігурантів справи та їхніх офісах правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, які можуть свідчити про причетність зловмисників до здійснення комерційних оборудок на території ОРДЛО і фінансування терористів. Співробітники СБУ також вилучили понад 210 тисяч доларів США, більш ніж 11 тисяч євро та понад двісті тридцять тисяч гривень. За однією з адрес фігурантів справи оперативники спецслужби виявили й самого колишнього заступника голови Вищого Господарського суду. Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України (Фінансування тероризму)», – йдеться у повідомленні СБУ.

За даними джерел «Української правди» у відомстві, йшлося про суддю Артура Ємельянова.