Лариса Гольник подала до суду на президента

19.11.2018

Лариса Гольник, яка стала відомою на всю Україну після розгляду судової справи екс-мера міста Олександра Мамая, подала позов до суду на Президента України.

Про своє рішення суддя Лариса Гольник повідомила на своїй сторінці у Фейсбук, пише «Зміст».

«Закони повинні виконувати всі. Президент як гарант додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, – у першу чергу. Подала до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду позов до Президента. Причина: 18 квітня Президент України отримав подання Вища рада правосуддя щодо призначення мене суддею безстроково. За законом Президент повинен видати відповідний указ упродовж 30 днів. Проте не зробив цього дотепер», – коментує своє рішення Лариса Гольник.

Нині суддя юридично працює в Октябрському райсуді, втім вже близько двох років не має повноважень. За цей час мала кілька судових справ – про відмову від хабара за «правильне рішення» в справі Олександра Мамая та щодо дисциплінарного стягнення від голови райсуду Олександра Струкова. У першій справі суд визнав недостатнім невербальний жест представника Мамая Олександра Ковжоги доказом пропозиції хабара.

Відтак, у позові до Президента України Лариса Гольник просить про наступне:

Визнати протиправною бездіяльність Президента України, яка полягає в неприйнятті указу про призначення мене на посаду судді;

Зобов’язати Президента України видати указ про призначення мене на посаду судді.

Нагадаємо, попередньо Ларисі Гольник відмовили у допуску на конкурс до Антикорупційного сцуду, що нині формується в Україні.