ВРП: НАБУ шантажувало суддю кримінальною справою

12.11.2017

Вища рада правосуддя ухвалила рішення внести директорові НАБУ подання про виявлення та притягнення до відповідальності співробітників агентства, які за допомогою кримінального провадження здійснювали тиск на суддю Окружного адміністартивного суду м. Києва Євгенія Аблова. Як ідеться в повідомленні ВРП: «Процедура притягнення судді до кримінальної відповідальності не може бути використана для здійснення тиску на суддю з метою ухвалення ним «потрібного» судового рішення».

Так, 9 листопада ВРП розглянула повідомлення судді Аблова про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Рада встановила, що Аблов розглядав адміністративний позов про визнання протиправними та скасування результатів виборів до Ради громадського контролю при НАБУ. Водночас проти судді ще в грудні 2016 року відкрите кримінальне провадження, передбачене частиною другою статті 368-2 КК України (незаконне збагачення). Прикметно, що досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні триває майже рік, проте повідомлення про підозру судді Аблову та жодній іншій особі досі не вручено. Суддя, в свою чергу, був змушений брати самовідвід у низці справ.

«З огляду на зазначені обставини Рада дійшла висновку, що детективи НАБУ діють не у спосіб та поза межами повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України» та Кримінальним процесуальним кодексом України», – йдеться в повідомленні ВРП.

«Такі дії детективів НАБУ можуть бути розцінені як втручання в діяльність судді Аблова щодо здійснення правосуддя, оскільки тривалий час унеможливлено розгляд цим суддею адміністративних справ, стороною в яких є Національне антикорупційне бюро, що негативно позначається на авторитеті судової влади та підриває авторитет правосуддя», – заявили в Раді.

Вища рада правосуддя ухвалила внести директору НАБУ подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено щодо судді окружного адміністративного суду міста Києва Євгена Аблова дії або допущено бездіяльність, що порушують гарантії незалежності суддів.