Парубій підписав закон, що запустить роботу Антикорупційного суду

19.07.2018

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів із поправкою щодо передання до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) усіх підслідних йому справ від дня початку його роботи.

“Сьогодні підписав ухвалений парламентом закон про внесення змін до закону “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям закону України “Про Вищий антикорупційний суді”. Цим остаточно поставив крапку в дискусіях щодо запуску Вищого антикорупційного суду”, – написав Парубій у Twitter у середу.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Як повідомлялося, 12 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів із поправкою щодо передачі до ВАКС усіх підслідних йому справ від дня початку його роботи.

Цей законопроект був однією з необхідних умов для отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

З його прийняттям кримінальні провадження щодо підслідних ВАКС злочинів, судові розгляди яких у судах першої та апеляційної інстанцій не завершені до початку роботи Антикорупційного суду, передаються до ВАКС з дня початку його роботи.

Цією правкою парламент вніс зміни до перехідних положень Кримінального процесуального кодексу (КПК). Згідно з цими змінами, з дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти до кримінальних проваджень, підслідних ВАКС. Із цього дня клопотання у кримінальних провадженнях, підслідних ВАКС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті, передаються до Антикорупційного суду для розгляду.

З дня початку роботи ВАКС суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати Антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги у підслідних Антикорупційному суду кримінальних провадженнях.

Крім того, щоб уникнути правової колізії, у ст. 3 КПК народні депутати змінили редакцію деяких положень. Зокрема, скасовано обмеження, згідно з яким наразі апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, за якими було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.

Цей закон є імплементаційним для закону про Вищий антикорупційний суд, який раніше ухвалив парламент.