Суддя з конфліктом інтересів не продовжив процесуальні обов’язки Мартиненку

29.01.2018

Нещодавно переведений до Солом’янського райсуду Києва суддя Дмитро Кратко не продовжив процесуальні обов’язки екс-нардепу Миколі Мартиненку, який проходить як організатор по справі НАБУ щодо заволодіння $17,28 млн ДП «СхідГЗК».

При цьому суддя мав конфлікт інтересів, адже останні роки орендував квартиру у цьому держпідприємстві. Про це повідомляють «Наші гроші», посилаючись на Єдиний держреєстр судових рішень.

18 січня слідчий суддя Дмитро Кратко відмовився продовжувати процесуальні обов’язки Мартиненку, а саме: прибувати за першою вимогою до детектива, прокурора чи суду, повідомляти їх про зміну місця проживання чи роботи, а також утримуватися від будь-якого спілкування з іншими підозрюваними та щодо усіх компаній, що фігурують у справі.

Зокрема, суддя Кратко вважає, що заборона Мартиненку спілкуватися з іншими підозрюваними «грубо порушує як вимоги діючого законодавства України, так і вимоги статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Разом з тим, суддя Кратко, скасувавши обов’язки для Мартиненка, залишив такі обов’язки для іншого фігуранта цієї ж справи – директора управління закупівель дирекції ДП НАЕК «Енергоатом» Валерія Василькова.

Відтак, суддя Дмитро Кратко двом підозрюваним по одній справі надав дві абсолютно різні оцінки. І наразі Мартиненко, який проходить як організатор, – без жодних обов’язків перед слідством, а Васильков, який проходить як виконавець, – їх продовжує виконувати.

Окрім того у декларації судді за 2015 і 2016 рр. вказано, що він орендував квартиру у Держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» у м. Мала Виска, де він 4 роки був суддею до переведення у Солом’янський суд столиці.