Суддя Демидова виграла позов проти ГРД

08.12.2017

Окружний адміністративний суд міста Києва частково задовольнив позов судді Алли Демидової до Громадської ради доброчесності. Зокрема, суд ухвалив рішення визнати протиправним та скасувати Рішення ГРД  щодо затвердження нею Висновку про невідповідність Демидової Алли критеріям доброчесності та професійної етики. Про це повідомляє «Суддівство» з посиланням на прес-службу суду.

Часткове задоволення позову на думку суду, у повному обсязі відновлює права та законні інтереси позивача.

У зв’язку із закінченням розгляду справи, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Руслан Арсірій зауважив, що незважаючи на суспільний резонанс і те, що судді та представники ГРД, ВККС були втягнуті у публічну дискусію, даний позов був розглянутий виключно на підставі законодавства та принципу верховенства права.

«Ухвалюючи відповідне рішення, суд послуговувався Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, рішеннями Європейського суду з прав людини, а також роз’ясненнями Ради Європи з приводу суддівської кар’єри та суддівської незалежності, звертався до документів Консультативної ради європейських суддів, які також обговорювали ці питання», – наголосив суддя.

Він також висловив жаль щодо того, що незважаючи на численні виступи у пресі,  жоден із членів ГРД не прийшов до суду і не висловив свою позицію ані усно, ані письмово, що не дало суду проаналізувати альтернативну точку зору, водночас доводи третьої особи – ВККС були ретельно досліджені та використані при написанні постанови.