Вовк: Судді дають НАБУ дозвіл на обшук через шантаж або змову

01.06.2017

Слідчі судді, які задовольняють клопотання НАБУ про проведення обшуків, можуть діяти через страх перед антикорупційним бюро або ж змову з ним. Про це розповів в інтерв’ю виданню «Закон і бізнес» голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк, коментуючи інформацію, що обшук ОАСК санкціював Галицький районний суд м. Львова.

«Ми не можемо виключати, що стосовно суддів, які розглядають подібні клопотання, чи щодо їхніх керівників є порушені аналогічні кримінальні провадження нібито за фактом, а насправді проти них», – наголосив суддя. Він додав, що через недосконалість положень КПК щодо граничного строку досудового розслідування провадження можуть тривати роками до того, як особі вручать повідомлення про підозру. «А судді весь цей час — бути на гачку у правоохоронних структур», – додав він. Це може спонукати служителів Феміди іти на співпрацю з правоохоронцями.

Вовк також наголосив, що слідчі судді повинні ретельно перевіряти клопотання щодо проведення обшуку не тільки стосовно інших суддів, а й будь-якої іншої особи. «Має перевірятися питання: чи є обшук за встановлених обставин найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також чи є він заходом, співмірним втручанню в особисте і сімейне життя особи. Тим більше що згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини (а кримінальне процесуальне законодавство повинне застосовуватися з урахуванням практики ЄСПЛ) проведення обшуку як втручання у приватне життя особи має бути пропорційним поставленій законній меті», – додав суддя.