Суд підтвердив незаконність обрання Маселка до громадської ради НАБУ

22.08.2017

Сьогодні Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії під головуванням судді Бабенко залишив без змін рішення ОАСК від 30 травня 2017 року. Зокрема, остаточно визнано протиправними дії НАБУ щодо встановлення результатів голосування за склад Ради громадського контролю, у частині обрання переможцем Романа Маселка у 2016 році. Про це передає «Zrada».

Судове засідання за участі активіста Романа Маселка й цього дня пройшло із чудовим набором «процесуальних» та «правових» ляпів, які в черговий раз підтверджують слабку фахову підготовку Романа Маселко саме як адвоката. Зокрема, Роман Маселко чомусь був впевнений, що він оскаржує саме рішення «імені судді Арсірія», а не рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, проголошене іменем України. Також Маселко наголошував, що за його обрання до складу Ради громадського контролю під час інтернет-голосування мали право голосувати будь-хто – навіть громадяни інших країн, без підтвердження того, чи є вони дієздатними. На уточнююче запитання адвоката позивача, скільки конкретно громадян РФ чи з території ДНР\ЛНР проголосувало за Романа Маселка, останній не зміг відповісти.

Дане твердження підтримали і представники НАБУ, які, до речі, запізнились на судове заідання на 30 хвилин.

Цікаво, що професійна незграбність НАБУ та активіста Маселко у інших юристів викликають лише сумну посмішку.

Ось що, наприклад, з цього приводу зазначила адвокат Дар’я Козій: “До речі представники НАБУ та Роман Маселко, почувши, що оголошують ухвалу, не зрозуміли, що їм відмовлено в апеляції, оскільки ці великі юристи не знають, що постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції може скасувати або змінити тільки постановою. Таким чином, сьогодні набрала чинності постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 травня 2017 року, якою визнано незаконним обрання Романа Маселка до членів РГК при НАБУ в 2016 році. P. S. Дуже важко Роману Маселку нести такий тягар в його усіх організаціях, що він в суді плутає відносно чого оскаржують його повноваження: чи щодо РГК при НАБУ, чи щодо Ради доброчесності при ВККС. Тому, потрібно йому допомогти та трохи розвантажити щодо повноважень”.

Нагадаємо, позивач поставив під сумнів застосований НАБУ порядок опрацювання поданих на конкурс документів та працездатність програмної системи, за допомогою якої в інтернеті голосували за РГК у 2016 році. Суд встановив, що Маселко, не маючи на це повноважень, організував проведення конкурсу, самостійно замовив та використав програму «Система рейтингового Інтернет-голосування». На думку суду, відповідно до вимог частини 3 статті 2 КАСУ відповідачем не доведено законність дій та рішень щодо встановлення результатів рейтингового Інтернет-голосування за склад Ради громадського контролю. При проведенні рейтингового голосування НАБУ не впевнилися в тому, що голосує саме громадянин України. До того ж документи Маселка подані на конкурс не відповідали вимогам закону.