ВРП звільнила суддю Майдану

30.08.2017

Суддю Червонозаводського районного суду міста Харкова Марину Міндареву звільнили з посади за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Про це передає sud.ua.

Зокрема, 20 лютого 2017 року Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя прийняла рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді.

Підставою для прийняття цього рішення стали суттєві порушення законодавства, допущені суддею при розгляді справ про накладення на учасників масових акцій протесту в період Революції гідності адміністративних стягнень у вигляді арешту терміном на 15 діб за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівників міліції.

«Допущені суддею істотні порушення норм процесуального права були кваліфіковані Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя як істотний дисциплінарний вчинок, що є несумісним зі статусом судді, на підставі чого палата вирішила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності і застосувати до неї покарання у вигляді внесення подання про звільнення її з посади», – підкреслив доповідач Вадим Беляневич.

Зауважимо, що 30 травня 2017 року Вища рада правосуддля розглянула скаргу судді Марини Міндаревої на рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП і залишив без змін вказане рішення про притягнення зазначеної судді до дисциплінарної відповідальності.