Суддю виправдано за невчасно подану е-декларацію

23.06.2017

Суддя Апеляційного суду Миколаївської області Чебанова-Губарєва розглянула апеляційну скаргу судді Южноукраїнського міськсуду Миколаївської області Олени Волкової на постанову Новоодеського райсуду Миколаївської області від 21 квітня 2017 року, якою її визнано винною у несвоєчасному поданні декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, чим вчинено корупційне правопорушення. При цьому суд першої інстанції закрив провадження по справі в зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Про це пише «Судебно-юридическая газета».

Апеляційний суд дане рішення скасував та визнав суддю невинуватою у вищезазначеному проступку за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.

Це рішення мотивовано тим, що судя Волкова мала намір подати декларацію вчасно, однак через технічні несправності відповідного електронного сайту, декларацію не подала, що вказує на відсутність умислу на вчинення правопорушення слугою Феміди. Крім того, суд вказав, що 31 жовтня 2016 року електронна декларація Волкової вже з’явилася на сайті.