Суд частково задовольнив скаргу журналістки Бердинських щодо доступу до даних її телефону

26.09.2018

Апеляційний суд міста Києва частково задовольнив скаргу журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських на постанову, згідно з якою Генпрокуратура отримала доступ до даних її телефону за останні півтора роки.

Про це повідомляє «Громадське».

Суд скасував цю ухвалу та відправив справу на новий розгляд у суді першої інстанції у зв’язку з численними процесуальними порушеннями при першому розгляді.

Сама Бердинських таким рішенням не задоволена. За її словами, ГПУ збирає інформацію, яка пов’язана з її професійною діяльністю і «це заважає їй нормально працювати».

«В нас знову йде величезна битва за захист джерел. Якщо зараз не захистити свої професійні журналістські права, то цей прецедент правоохоронні органи будуть використовувати в подальшому, щоб отримати інформацію з телефонів журналістів», — прокоментувала рішення Бердинських.

18 вересня Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги Бердинських через те, що не надійшли необхідні документи. Таким чином, фактично до 26 вевесня прокурори могли безперешкодно отримати всі необхідні їм дані з телефону журналістки.

25 вересня повідомлялося, що Генпрокуратура зупинила процедуру отримання даних з телефону журналісток Седлецької та Бердинських.

20 вересня журналісти звернулися до Генеральної прокуратури України та очільника відомства Юрія Луценка із закликом публічно  прокоментувати рішення Європейського суду з прав людини про заборону на доступ до даних головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької і пояснити, як Україна буде його виконувати.