Микола Чаус втікав від журналістів

05.09.2017

У Молдові перенесли на жовтень судове засідання щодо судді-втікача Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса. Про це передає “Старана.ua”.

Адвокати Чауса повідомили, що суд перенесли через те, що немає рішення щодо екстрадиції Чауса, а також не вирішено його прохання про отримання статусу політичного біженця від молдавського президента Ігоря Додона.

Видання зазначає, що на цьому засіданні у Буюканському суді Кишинева, яке тримало близько 4 хвилин, усі учасники судового процесу поводилися підозріло.

Щодо Чауса, то він у прямому сенсі слова, втік від журналіста “Старана.ua” і відмовився від коментарів щодо просьби політичного притулку і екстрадиції.

Прокурор, щоб уникнути діалогу, перейшов на молдавську мову і сказав, що ні російської, ні української він не розуміє. Суддя відмовився спілкуватися з журналістами, посилаючись, що суд взагалі нічого не коментує.

Також ні суддя, ні прокурор, ні адвокат не змогли пояснити, чому місяцями не відповідають на запити журналістів.

Цікаво, що прокурор у справі Чауса – Віталій Галеру відомий тим, що посадив на 9 років екс-прем’єр-міністра Влада Філата. У молдавських ЗМІ його називають прокурором, який пов’язаний з неформальним “господарем” Молдови олігархом Володимиром Плахотнюком (другом Петра Порошенка).

Разом з тим, заступник генерального прокурора України Євген Єнін повідомив, що екстрадиція Чауса затягується через те, що президент Молдови Ігор Додон не затвердив рішення щодо надання політичного притулку Чаусу.

“Екстрадиційна перевірка молдавською прокуратурою не може бути завершена. Навіть якщо все українське суспільство впевнене, що Чаус хабарник, ми ж не повинні його розстріляти або повісити, повинні бути дотримані процедури”, – говорить Єнін.