Від НАБУ вимагають відкрити кримінальне провадження проти Філатова

02.11.2017

НАБУ має розпочати досудове розслідування щодо фактів незаконного збагачення та декларування недостовірних відомостей заступником Глави Адміністрації Президента України Олексієм Філатовим.

Про це йдеться у зверненні голови ГО «Український суспільно-правовий рух: Демократія через право» Ростислава Поповича, розміщеному на сторінці організації у Фейсбуці, передає ТВі.

Автор заяви звертає увагу НАБУ на факти тиску на суд з боку Філатова нібито в інтересах президента Петра Порошенка у справах «Нафтогазпостачу» та низки аграрних підприємств, що мали місце 2015 року. Такі обвинувачення в сторону Філатова висував екс-голова Апеляційного суду міста Києва Антон Чернушенко.

У заяві також ідеться про журналістське розслідування Олександра Дубинянського, згідно з яким у вересні 2015 р. попри обмеження НБУ на зняття депозитів Філатову вдалося за один раз зняти депозит на суму 803 858 доларів США.

Голова УСПР звертає увагу на невідповідності в деклараціях Філатова за 2014-2015 рр.: «Як маючи у 2014 році сукупний обсяг коштів 1 268 490 доларів США і заробивши у 2015 році 12 550 доларів США, Олексій Філатов, згідно з відомостями електронної декларації за 2015 рік, зміг мати станом на 31.12.2015 готівки на суму 2 мільйона 50 тисяч доларів США?» «Правила простої математики доводять, що таке можливе лише шляхом незаконного збагачення», – підсумовує Попович.

Він звертається до НАБУ з проханням внести відомості про вчинення кримінального правопорушення щодо Олексія Філатова до Єдиного реєстру досудових розслідувань та негайно розпочати досудове розслідування.