Наступного року зарплату суттєво збільшать лише 500 суддям

26.09.2017

З 1 січня 2018-го розмір посадового окладу представника місцевого суду становитиме 35 240 грн. (зараз 24 тис. грн.), апеляційного та вищого спеціалізованого — 52 860 грн. (40 тис. грн.). Але такі кошти отримуватимуть тільки ті судді, що пройшли кваліфікаційне оцінювання. Про це йдеться в аналізі проекту Державного бюджету на 2018 р., що його провело видання “Закон і бізнес”, передає “Суддівство”.

За даними Вищої кваліфікаційної комісії суддів, у минулому році можливість здійснювати правосуддя підтвердили 263 особи. Крім того, ВККС визнала суддів, які брали участь у конкурсі на посади у ВС і які, за результатами оцінювання, підтвердили здатність розглядати справи у відповідних касаційних судах у складі ВС, такими, що мають право на отримання підвищеної винагороди. Усього таких володарів мантій 230. Також фінансове забезпечення покращиться у новообраних суддів Верховного Суду, а їх має бути 91.

Решта служителів Феміди, які ще не пройшли кваліфікаційне оцінювання, отримуватимуть зарплату за старими розрахунками.

Видання також зазначає, що в проекті Держбюджету закладено кошти для ще не створених інституцій як-то Вищий суд з питань інтелектуальної власності, Вищий антикорупційний суд, Служба судової охорони.

Водночас на фінансування нового Верховного Суду не виділено жодної копійки. “Напевно, реформатори не впевнені, що ВС запрацює з початку наступного року”, – робить висновок видання.