Верховний Суд запрацює 15 грудня

30.11.2017

Судді оновленого Верховного суду розпочнуть роботу вже наступного місяця — з 15 грудня 2017 року. Про це стало відомо під час сьогоднішнього першого засідання Пленуму ВС, який триває у Києві, передає «Ракурс».

Від того ж дня набудуть чинності нові кодекси, ухвалені нещодавно.

Зазначимо, що на засіданні Пленуму ВС було запропоновано три дати початку роботи Верховного Суду — 15 грудня (День працівника суду), 2 січня та 15 січня.

Серед інших питань сьогоднішнього засідання — обрання голови Верховного Суду, його заступника та секретаря Пленуму. Так, на зборах касаційних судів нового Верховного Суду було озвучено п’ять кандидатів на посаду голови ВС: суддя ВСУ у 2008-2011 рр. Дмитро Луспенко, екс-виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, представниця адвокатури Олена Кібенко, колишній суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук і колишній голова Вищого господарського суду України Богдан Львов.

Як зазначила в інтерв’ю «Громадському радіо» суддя ВС Ганна Вронська, спочатку на пленумі обиратимуть голову, а потім заступників. Їх обиратимуть таємним голосуванням, а секретаря – відкритим. Суддя зауважила, що на сьогодні «немає одного кандидата (на посаду голови ВС – ред.), який має перевагу». «Навіть між членами оргкомітету були розмови, що, можливо, навіть буде або перерва, або пленум продовжить роботу в п’ятницю, якщо за один день голову не оберуть. Можливі будь-які сценарії», – розповіла вона.

«По-перше, дуже важливо, кого оберуть головою Верховного Суду, тому що ця людина буде уособлювати новий Верховний суд. По-друге, дуже важливо, щоб ця людина могла об’єднати навколо себе інших суддів. Ми не кажемо про якусь вертикальну ієрархічну структуру, наразі 113 суддів є рівними, на мою думку, голова Верховного суду повинен мати беззаперечний авторитет, щоб об’єднувати рівних між собою суддів. Звичайно, це представницька функція. Зараз є багато нарікань, що судова влада втратила незалежність, авторитет. Тому, звичайно, голова Верховного суду повинен відстоювати незалежність судової влади як рівноправної третьої гілки влади і працювати над тим, щоб судовій владі повернути авторитет», – додала Вронська.