Судді не довіряють НАБУ – опитування

04.10.2017

40% суддів не вірять в ефективність Національного антикорупційного бюро, і тільки 21% думає, що бюро допоможе боротися з корупцією. Такими є дані всеукраїнського опитування суддів, проведеного компанією GFK Ukraine на замовлення програми USAID «Нове правосуддя». В опитуванні, що проводилось із 5 до 31 липня, взяло участь 718 суддів зі 143 установ усіх інстанцій та регіонів. Про це йдеться у матеріалі, підготовленому «ЗІБ».

«Майже половина респондентів уважає, що створення Національного антикорупційного бюро було необхідним кроком. Однак у його ефективність вірить тільки кожен 6-ий. Водночас маємо 40% скептиків. Лише 21% суддів сказали, що створення Вищого антикорупційного суду матиме якийсь позитивний вплив на подолання корупції», – йдеться в статі.

Водночас 66% суддів погодилося, що корупція — сьогодні найбільша проблема в Україні (22% так не вважають). Разом з тим 71% опитаних покладають надії в подоланні корупційних явищ саме на судову систему.

10-а частина опитаних зізналася, що за останні 2 роки на них чинився тиск, аби схилити до ухвалення певних рішень. Кожному 5-му погрожували притягненням до дисциплінарної відповідальності, а 15% — до кримінальної або адміністративної. Щоправда, 3% визнали, що в їхньому суді справи розподілялись із порушеннями з метою вплинути на розгляд.

Якщо ж суддя одержить інформацію про корупційні дії колег, то кожен 3-ій спробує переконати не брати в цьому участі. Утім, є й такі, хто повідомить про корупційні дії колег НАБ, прокуратуру, СБУ або поліцію. При цьому 39% опитаних уважають, що звернення до правоохоронців матиме наслідки для їхньої ж кар’єри. Може, тому кожен 5-ий або взагалі нічого не робитиме, або поінформує голову суду.