Суд дозволив НАБУ отримати доступ до інформації з телефону Онищенка

05.09.2018

Суд дозволив детективам Національного антикорупційного бюро отримати доступ до інформації з телефону депутата-втікача Онищенка, який переховується закордоном та підозрюється українською владою в корупційних схемах з розкрадання коштів під час видобутку й продажу природного газу.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду.

У матеріалах клопотання зазначається, що Онищенко у 2014-2016 роках неодноразово платив народним депутатам від 20 до 100 тисяч доларів як винагороду за голосування ними в Раді за наперед визначеними результатами, повідомляє «Громадське».

НАБУ підозрює Онищенка також за статтею 369 Кримінального кодексу (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Згідно з ухвалою суду, доступ до матеріалів з телефону депутата-втікача отримали детективи НАБУ Олександр Гуменний та Хазарі Танривердієв. Так, до НАБУ потрапить інформація про всі дзвінки Онищенка за період з 1 січня 2015 року до 31 грудня 2016 року, тривалість кожного з’єднання, SMS повідомлення та GРRS адресата.

У травні 2018 року журналісти «Слідство.Інфо» зустрілися з Онищенком у Франції. Депутат-утікач дозволив їм сфотографувати сотні повідомлень у телефоні, в яких йдеться про призначення на різні державні посади та голосування за низку законопроектів в обмін на гроші.

Згідно з листуванням у телефоні Онищенка, він розмовляв з близькими до Порошенка депутатами Ігорем Кононенком, Сергієм Березенком та фінансовим радником президента Макаром Пасенюком.

Нібито саме через Онищенка оточення президента передавало інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного результату через нього здійснювався розрахунок.

«Слідство.Інфо» передало копії всього листування політиків детективам Національного антикорупційного бюро.

Нагадаємо, 18 квітня депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком.

На записі начебто Порошенко обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і бізнесу.

У прес-службі Адміністрації президента назвали «фейком» оприлюднений депутатом-утікачем Онищенком аудіозапис розмови з нібито президентом Порошенко. Представниця президента в Раді також назвала фейком оприлюднену Онищенком «розмову» з Порошенком.

Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка ще 18 березня.