1.    
  2.     ОАСК розглядає законність призначення Ситника Директором НАБУ

ОАСК розглядає законність призначення Ситника Директором НАБУ

05.12.2017

На розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва перебуває позов до Державної фіскальної служби України щодо спецперевірки декларації кандидата на посаду Директора НАБУ Артема Ситника. Про це «Суддівству» повідомили в прес-службі суду.

У попередньому судовому засіданні суд залучив у якості третьої особи Артема Ситника, як фізичну особу.

Суть позову полягає у тому, 31 березня 2015 року у день подання Ситником уточненої декларації, втратив чинність Порядок здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, затверджений відповідним Наказом Мінфіну. Водночас, новий Порядок набрав чинності лише з 30 квітня 2015 року. Натомість, Ситника було визнано таким, що пройшов спецперевірку, і Указом від 16 квітня 2016 року його призначено Директором НАБУ.

Позивач просить суд визнати дії ДФС неправомірними і зобов’язати їх направити повідомлення про спростування інформації про достовірність відомостей в декларації Артема Ситника за 2014 рік з урахуванням уточненої декларації від 31 березня 2015 року. Також позивач просить зобов’язати ДФС направити до Адміністрації Президента та відповідної Комісії, повідомлення про спростування інформації щодо достовірності відомостей в Декларації Ситника з урахуванням уточнених даних.

Як відомо, у листопаді НАЗК направляло до суду протокол про адміністративне правопорушення щодо Директора НАБУ Артема Ситника. Протокол було складено за невиконання вимог НАЗК. Перебуваючи на посаді Директора НАБУ, Ситник в порушення частини четвертої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» надав з порушенням встановленого законом строку запитувані у листі Національного агентства від 18.09.2017 № 41-10/33202/17 копії документів та інформацію, а також надав їх не у повному обсязі.

На переконання НАЗК, таким чином Ситник вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною першою статті 188-46 «Невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до вказаної статті КУпАП, таке порушення тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Написати коментар