ОАСК розглядає законність призначення Ситника Директором НАБУ

05.12.2017

На розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва перебуває позов до Державної фіскальної служби України щодо спецперевірки декларації кандидата на посаду Директора НАБУ Артема Ситника. Про це «Суддівству» повідомили в прес-службі суду.

У попередньому судовому засіданні суд залучив у якості третьої особи Артема Ситника, як фізичну особу.

Суть позову полягає у тому, 31 березня 2015 року у день подання Ситником уточненої декларації, втратив чинність Порядок здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, затверджений відповідним Наказом Мінфіну. Водночас, новий Порядок набрав чинності лише з 30 квітня 2015 року. Натомість, Ситника було визнано таким, що пройшов спецперевірку, і Указом від 16 квітня 2016 року його призначено Директором НАБУ.

Позивач просить суд визнати дії ДФС неправомірними і зобов’язати їх направити повідомлення про спростування інформації про достовірність відомостей в декларації Артема Ситника за 2014 рік з урахуванням уточненої декларації від 31 березня 2015 року. Також позивач просить зобов’язати ДФС направити до Адміністрації Президента та відповідної Комісії, повідомлення про спростування інформації щодо достовірності відомостей в Декларації Ситника з урахуванням уточнених даних.

Як відомо, у листопаді НАЗК направляло до суду протокол про адміністративне правопорушення щодо Директора НАБУ Артема Ситника. Протокол було складено за невиконання вимог НАЗК. Перебуваючи на посаді Директора НАБУ, Ситник в порушення частини четвертої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» надав з порушенням встановленого законом строку запитувані у листі Національного агентства від 18.09.2017 № 41-10/33202/17 копії документів та інформацію, а також надав їх не у повному обсязі.

На переконання НАЗК, таким чином Ситник вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною першою статті 188-46 «Невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до вказаної статті КУпАП, таке порушення тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.