НАБУ готове передати до суду матеріали «газової справи» нардепа Онищенка

27.07.2018

Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування в так званій «газовій справі», де фігурує нардеп Олександр Онищенко. Про це повідомили адвокатів підозрюваного, оскільки сам Онищенко переховується від слідства за кордоном.

Про це «Громадському радіо» розповіла речниця НАБУ Оксана Митницька.

«Зібрано достатнmо доказів. Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали, що їх достатньо для того, щоб уже можна було відправляти обвинувальний акт до суду. Оскільки фігуранта справи в країні немає, то про завершення досудового розслідування повідомили його захисників. Обвинувальний акт буде складений після того, як захисники ознайомляться з матеріалами», — розповіла Митницька.

За версією слідства, народний депутат України Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період із січня 2013 року по червень 2016 року  протиправно заволоділи понад 1 мільярдом 6 мільйонами гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій «Укргазвидобування», акції якого належать державній НАК «Нафтогаз України» спричинено збитки на понад 740 мільйонів гривень.

Усього, за словами Митницької, слідство встановило причетність до так званої газової схеми 29 осіб. Зокрема, двох близьких до Онищенка людей, які виконували роль співорганізаторів. Стосовно частини людей справи вже слухаються в судах.