Кого Філатов просуває до Верховного Суду?

20.06.2017

Заступник голови АП Олексій Філатов проведе до Верховного Суду декількох своїх кандидатів, не зважаючи на негативний висновок Громадської ради доброчесності стосовно них. Це прогнозують наші джерела в Адміністрації президента. Серед ставлеників Філатова називають суддю Вищого адміністративного суду України Михайла Смоковича, голову Вищого госпсуду Богдана Львова та голову Ради суддів Валентину Сімоненко.

Насправді, всі ці кандидати, хай би якими лояльними до очільника юридичного крила АП вони були, мають один недолік. Громадська рада доброчесності надала щодо трійці негативні висновки, а значить, що продовжувати боротьбу за крісло судді Верховного Суду вони зможуть, тільки якщо ВККС 11-ма голосами з 16-ти подолає вето ГРД. Тут наші джерела одностайні: подолають.

Справа в тім, що ВККС досі не оприлюднила результати морально-психологічних тестів кандидатів до Верховного Суду та тесту на загальні здібності. Тому теоретично саме результати цих тестів будуть ключовими: комусь натягнуть необхідні бали, а когось завалять. Наші інформатори стверджують, що саме так збираються підтягнути рейтинги Смоковича, Львова та Сімоненко. Вони також переконані, що в цій ситуації ГРД промовчить і не підніматиме ґвалт у медіа.

Подейкують, що члени ГРД намагаються не «заїдатися» з Філатовим. Про це опосередковано свідчить стримані висловлювання «доброчесників» на його адресу, відсутність реакції з боку ГРД на інформацію про втручання заступника глави АП у справу Оніщенка. Деякі члени ГРД взагалі не скупилися на компліменти. Наприклад, Михайло Жернаков в одному із інтерв’ю навіть зазначив, що «як би не демонізували Філатова, він є достатньо професійним і щирим у своєму бажанні зробити позитивні зрушення».

Видається, що у Філатова з ГРД певна угода про ненапад. Вони мовчатимуть, коли до Верховного Суду пройдуть потрібні кандидатури, що попередньо були забанені членами ради. Натомість ГРД ніхто не нагадує про незадекларовні доходи, кримінальні справи на бізнес-партнерів і матюки в соцмережах, а також про родичів-суддів, які свого часу забороняли мирні зібрання і мають купу елітного майна.

Володимир Кондратюк, спеціально для «Суддівства»