Несплата податків, хабарі та розкрадання бюджету – кримінальні справи, в яких замішані члени ГРД

12.06.2017

Посилення ролі громадськості в політичному житті держави можна по праву вважати одним із основних здобутків Революції гідності. Представники неурядових організацій, активісти, просто небайдужі люди отримали цілий набір інструментів впливу на політиків та чиновників – від пікетів та петицій до участі у різноманітних наглядових радах при органах влади. Наприклад, та сама Громадська рада доброчесності, що створена при Вищій кваліфікаційній комісії суддів, безпосередньо впливає на майбутній склад оновленого Верховного Суду. Вона має повноваження «зарізати» будь-якого недостатньо доброчесного кандидата, тим самим гарантувати, щоб до найвищої судової інстанції пройшли найкращі з кращих. Однак наше розслідування показало, що серед членів ГРД є люди, стосовно яких або їхнього найближчого оточення відкрито низку кримінальних справ.

 

Володимир Козленко –  ухилення від податків та фіктивне банкрутство

У ЗМІ писали про кримінальні справи щодо компаній члена ГРД Володимира Козленка (зокрема, ТОВ «УПК-Аудит», ТОВ «Стратегічний партнер») щодо ухилення від сплати податків, підробку нафтопродуктів та справи про фіктивне банкрутство «Сумихімпром».

Нагадаємо, що Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровськ 26.02.2016 встановлював, що компанія Козленка ТОВ «Стратегічний партнер» сприяла в ухиленні юридичної особи від сплати податків в розмірі понад 1 млн. грн.

У цій справі суд звертав увагу слідчих, що працівники ще однієї компанії Козленка ТОВ «УПК-АУДИТ ЛТД», можливо, самі знищили фінансові документи, а слідчі дивним чином не з’ясували роль у злочинній діяльності незалежного аудитора та працівників аудиторської компанії ТОВ «УПК-АУДИТ ЛТД».

Та й, як видно з ухвал суду та звернень слідчих, навіть коли Козленко став членом Громадської ради доброчесності, його компанії продовжують свідомо не надавати документи, і як наслідок, перешкоджають слідству у виявленні винних в ухиленні від сплати податків. Ось декілька цитат з єдиного реєстру судових рішень:

 

  • «В подальшому, невстановлені особи, з метою надання податкової вигоди реально діючим суб’єктам господарської діяльності, використовуючи реквізити і банківські рахунки…ТОВ «СТРАТЕГІЧНИЙ ПАРТНЕР» (код ЄДРПОУ 33147220)…та інших товарів (робіт, послуг), які фактично не проводились, а оформлялись лише документально, сприяли їх службовим особам в ухиленні від сплати податків.» (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64507930);
  • «Одним із підприємств реального сектору економіки, службові особи якого ухиляються від сплати податків шляхом формування у податковій звітності валових витрат підприємства та податкового кредиту з ПДВ з урахуванням сум, по нібито проведених у 2015 році фінансово-господарських операціях з придбання у ТОВ «Ронерс» (код ЄДРПОУ 39154228) товарів (робіт, послуг), які фактично не проводились, а оформлялись лише документально, є ТОВ «ШИК-ГРУП» (ще одна фірма Козленка – ред.).» (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64507917);
  • «Одним із підприємств реального сектору економіки, службові особи якого ухиляються від сплати податків шляхом формування у податковій звітності валових витрат підприємства та податкового кредиту з ПДВ з урахуванням сум, по нібито проведених у 2015 році фінансово-господарських операціях з придбання у ТОВ «Ронерс» (код ЄДРПОУ 39154228) товарів (робіт, послуг), які фактично не проводились, а оформлялись лише документально, є АК-ТОВ «УПК-АУДИТ ЛТД.» (код ЄДРПОУ 30674018).» (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64507915).

 

Віталій Титич – хабарництво та рейдерство

Член ГРД адвокат Віталій Титич пересувається позашляховиками Lexus LX570 та Lexus RX350, їздить на європейські курорти та має елітну нерухомість. При цьому його адвокатська компанія «Титич і партнери», яка складається із самого Титича та його партнера Олексія Жмайла, звітує про дуже низькі доходи.

На деякі висновки може наштовхнути той факт, що бізнес-партнер Титича є фігурантом декількох кримінальних проваджень про обвинувачення в отриманні неправомірної вигоди, а також привласнення документів та печаток (кажучи звичайною мовою – вимагання хабарів та рейдерство):

  • кримінальне провадження №42013110000001047 від 29.11.2013 за зверненням голови комітету кредиторів ПАТ «Гірничовидобувний і каменеобробний комбінат «Біличі» за ч.5 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України, стосовно неправомірних дій арбітражного керуючого ПАТ «Гірничовидобувний і каменеобробний комбінат «Біличі» та інших осіб, які вимагають неправомірну вигоду в розмірі 1 млн. євро за відновлення платоспроможності вказаного товариства. (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54299094);
  • кримінальне провадження №42013110000001048 від 29.11.2013 за зверненням акціонера ПрАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» Завертайло О.В. за ч. 5 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України, стосовно неправомірних дій арбітражного керуючого ПрАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» та інших осіб, які вимагають неправомірну вигоду в розмірі 2 млн. євро за відновлення платоспроможності вказаного товариства (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54299124);
  • на підставі обвинувального акту №42015100000000234, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.02.2015, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження), ч.3 ст.365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) КК України (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61989045).

 

Маслов Леонід – привласнення бюджетних коштів та ухилення від сплати податків

Маслов Леонід – чи не найяскравіший персонаж у ГРД. Мажор радянської закалки (його тато належав до так званої «партійної номенклатури», підприємець, ветеран АТО, що нещодавно відзначився нецензурними дописами у Фейсбуці. Але за мотивами справ, порушених щодо його численних фірм, можна знімати серіал про шахрайство у стилі Гая Річі.

У медіа йшлося, що у Єдиному реєстрі досудових розслідувань є запис №12013220010000350 від 13.12.2013 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.366 (Службове підроблення) КК України щодо службових осіб компанії Маслова ТОВ «СТБ Фасад-Сервіс», які з метою привласнення бюджетних грошових коштів підробляли документи, а саме вносили в акти приймання виконаних робіт недостовірні відомості, завищуючи об’єми виконаних робіт, під час виконання робіт на КРУ «Клінічне територіальне медичне об’єднання «Університетська клініка» та ПАТ «Харківська ТЕЦ-5». Слідство вважає, що службові особи компанії Маслова Леоніда, привласнили державні кошти на загальну суму 8 303 152,94 грн.(з ПДВ) (понад 1 млн. доларів).

У ЗМІ також писали про підрядні організації, які заявили про махінації компанії родини Маслова Леоніда (ТОВ «СТБ Фасад-Сервіс»), а саме шахрайське заволодіння грошовими коштами ТОВ «ТВО «Східбуд» в сумі 884 485, 90 грн.

З часу публікації цих розслідувань у реєстрі з’явилася ще пара кримінальних справ, фігурантами яких є підприємства Маслова та членів його родини. Так, компанії ТОВ «Техномаштрейд», власником якого є Маслова Леонід, та ТОВ «Мініагротехніка», власником якої є його дружина, підозрюються в причетності до заволодіння коштами фізичних осіб (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65986542).

Також його компанії підозрюються у причетності до ухилення юридичних осіб від сплати податків – ч. 3 ст. 212 КК України. У цій справі ухвала слідчого судді Київського районного суду м. Харкова Муратової С. О. про накладення арешту на тимчасово вилучене майно сама по собі цікава.

Під час обшуку приміщення, де розташовані компанії Маслова, слідчими було виявлено комп’ютери, печатки підприємств, документацію ТОВ «ТП «Агронафтопродукт», документацію ПП «Фасад-сервіс», яке виконувало підрядні будівельні роботи для ТОВ «ТП «Агронафтопродукт», чорнові записи, які свідчать про ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі.

Натомість, не дивлячись на докази податківців, слідчий суддя лише наклала арешт на майно, пов’язане із діяльністю ТОВ «ТП «Агронафтопродукт» та ТОВ «СЕНС-КОНТОРА», але чомусь не побачила підстав для арешту документації про зв’язки ТОВ «ТП «Агронафтопродукт» із іншими компаніями родини Маслових – ТОВ «Техномаштрейд», ТВО «Мінагротехніка», ТОВ «СТБ Фасад-сервіс», ТОВ «Маркон».

Інтереси підприємства Маслова у суді представляв син судді Апеляційного суд Харківської області Кругової Світланиї Самуїлівни – Круговий Дмитро. Він – кум Маслова і його компаньйон у понад ніж 5 компаніях. Під час судового засідання Круговий робив судді прозорі натяки: «…а Маслов Л.К., крім підприємницької діяльності, також активно займається громадською діяльністю, зокрема, є членом Громадської ради доброчесності…». І, як видно з ухвали суду, Круговий був більш ніж переконливий.

 

Виходить, що непрописана детально процедура відбору до Громадської ради доброчесності, відсутність ретельної перевірки кандидатів до цього органу призвели до того, що до ГРД потрапили особи, які самі навряд чи пройшли тест на доброчесність. На жаль, це дискредитує саму раду і взагалі порочить ідею контролю громадянського суспільства над державними органами.

 

Тетяна Завірюха, “Суддівство”