Холодницький: Ситник прагне піару, а не розкриття злочинів

11.07.2018

Для ефективної боротьби з корупцією важливо методично розслідувати відповідні злочини, а не піаритися на гучних прізвищах чи огульно називати усіх підряд злочинцями. Про це в інтерв’ю «DW» заявив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає «Суддівство».

Він розкритикував методи роботи НАБУ. «Мені кажуть: давайте оголосимо усіх суддів злочинцями, а потім вже під них щось підкопаємо. В когось машина, в когось квартира, хтось з кимось там у інтимних відносинах, і це будемо потім використовувати, – розповів Холодницький. – Я так не хочу працювати. Бо це методи НКВД. Це методи радянських спецслужб».

Очільник САП попередив, що так дійде і до полювання на відьом: «Так не можна працювати. Йде перекручення усього. Ми просто країну скинемо у якусь анархію, тому що буде полювання на людей, які займають посади».

«Ми повинні притягувати корупціонерів не просто тому, що у них прізвища відомі. І апріорі вони вже злочинці, тому що так телебачення каже. Я повинен довести – от беремо справу Насірова, – я повинен довести як прокурор, що Насіров поганий не тому, що він голова фіскальної служби, і не тому що він митник. Я повинен довести, що ця особа вчинила цей злочин в конкретний час у конкретному місці і за конкретних обставин», – наголосив антикорупційний прокурор.

Він додав, що НАБУ часто діє непрофесійно, що ускладнює супровід резонансних справ у суді. Наприклад у «бурштиновій справі» народного депутата Борислава Розенблата розшифровка аудіозаписів, наданих САП, не збігалася з оригінальними записами. “Ми вірили детективам НАБУ і вірили у те, що слова у роздруківці відповідають словам з аудіозапису розмови народного депутата Борислава Розенблата з агентом Катериною, – заявив Холодницький. – А тепер ми змушені перевіряти все самі, бо як виявилось, є факти, коли слова надруковані не відповідали звуку, який записаний”.