Екс-суддя Бачун продовжує скаржитися на суддів

19.02.2018

Екс-заступник Генерального прокурора Олег Бачун не тільки хоче поновитися на посаді судді поза конкурсом, але й помститися за те, що його не поновили ще в 2010 році.

Наші джерела в Вищій раді правосуддя повідомили, що одіозний  екс-суддя шукає можливість домовитися із членами ВРП про притягнення до відповідальності судді Вищого адміністративного суду України Юрія Рецебуринського, який у 2010 році, будучи головуючим у справі Бачуна, відмовив у задоволенні його позову.

Формальною підставою для звернення Бачуна у ВРП стало рішення Європейського суду з прав людини у справі «Куликов та інші проти України», де одним із заявників був Олег Бачун.

Водночас, звертає увагу, що справу Бачуна в ВАСУ в 2010 році слухало п’ять суддів, які ухвалили колегіальне рішення (окремих думок не було), а саме  – головуючий суддя Рецебуринський Ю. Й., судді Головчук С. В., Розваляєва Т. С. (наразі звільнена), Ханова Р. Ф. та Черпак Ю. К., але скаргу Бачун подав тільки на Рецебуринського. Можливо із Раїсою Хановою, Олег Бачун просто не хоче псувати стосунки, адже наразі вона є суддею Верховного Суду,

Разом з тим, аналіз тексту рішення Європейського суду з прав людини  у справі «Куликов та інші проти України» вказує на те, що воно не містить конкретних фактів, які можуть бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення до того чи іншого судді та відповідно не містить посилання на фактичні дані (свідчення, докази) щодо дисциплінарного проступку конкретного судді. Вбачається, що ухвалення вказаного рішення ЄСПЛ обумовлено наявними в минулому системними та структурними недоліками у правовій системі держави.

За часів же існування Тимчасової комісії з перевірки суддів, перебуваючи на посаді заступника Генерального прокурора Яреми, Олег Бачун полюбляв направляти скарги на суддів в порядку Закону України «Про очищення влади».

І хоча згідно з положеннями цього закону певні заборони можуть застосовуватися до суддів, якщо вони своїми протиправними рішеннями, дією чи бездіяльністю призвели до порушення прав людини та основоположних свобод, визнаних рішенням Європейського суду з прав людини, його аналіз говорить, що лише за результатами проведення перевірки, організація якої покладається на голову суду, в якому працює суддя, саме Міністерство юстиції України може звернутися щодо подання про звільнення суддів до Вищої ради правосуддя.

Тому дивно, на що розраховує екс-суддя Бачун.

Нагадаємо, що наразі позов Олега Бачуна про поновлення на посаді судді розглядається Великою Палатою Верховного Суду.

Ігор Ковальчук, для «Суддівства»