Ситнику пригадали “темне” минуле, а він сам погрожує походом у політику

20.11.2017

Останні заяви директора НАБУ Артема Ситника свідчать, що у випадку проблем з правоохоронними органами він збирається іти в політику. Про це йдеться у розслідуванні ОРД.

Журналісти нагадали основні кар’єрні віхи молодого борця з корупцією. Артем Ситник – син колишнього директора Кіровоградського «Автодору». Видання наголошує, що у 2001 році тато прилаштував Артема в обласну прокуратуру до свого товариша – прокурора Кіровоградської області Олександра Гардецького. І хоч Гардецького невдовзі звільнили згідно з рішенням Колегії ГПУ, але Ситник у прокуратурі прижився, пройшов шлях від слідчого до начальника слідчого відділу й дочекався повторного призначення Гардецького прокурором Кіровоградської області.

«У березні 2008 році генпрокурор Медведько призначив Гардецького прокурором Київської області, оскільки товаришував з Гардецьким з юності. Власне, Медведьку потрібна була довірена людина на тих грошових потоках, які приносить благословенна Київщина. Гардецький почав формувати свою команду й вже за місяць перевів до Києва Ситника, якого призначив начальником слідчого відділу прокуратури Київської області», – цитує ОРД слова Володимира Бойка.

Той наголошує, що Ситник разом із Гардецьким були співучасниками земельного дерибану на Київщині. Після того, як новий генпрокурор Пшонка звільнив Гардецького й призначив восени 2010-го на Київську область свого Вітязя, у Ситника не склались відносини з новим керівництвом, і він за рік по тому йде в адвокатуру та стає партнером по адвокатському об’єднанню Юрія Гайсинського – тестя Кернеса.

Про ті часи Ситникові нагадує кримінального провадження щодо земельних махінацій, яке з часів Генпрокурора Шокіна і до сьогодні розслідує ГПУ. Наприклад, у вересні 2016 р. ГПУ повідомляло, про затримання особи, «на яку було оформлено велику кількість цієї незаконно відведеної землі», у помешканні колишнього прокурора Київської області.

В свою чергу, на ці обвинувачення Ситник відповідає відверто політичним самопіаром. Нещодавно він заявив: «На сьогоднішній день потрібно бути наївним, щоб не розуміти, що ті справи, які ми розслідуємо, влада просто так не залишить і не пробачить. Ми чекали такої реакції, чекали, що буде максимальна медійна атака з використанням всіх підконтрольних ресурсів, таких як НАЗК. Тому я не буду виключати подальше використання адміністративних ресурсів, підозр, арештів, в тому числі особисто мене. Але я хочу звернутися до тих людей, які все це організовують: хлопці, можете тиснути скільки завгодно – ви нас не зламаєте!»

Подібні заяви, а також нещодавні соціологічні дослідження популярності, замовлені Ситником, стають основою для висновків, що директор НАБУ мітить у політику і шантажує цим чинну владу.

«Тобто, якщо ви мене заарештуєте, – то завтра я буду балотуватися. Для політика така поведінка цілком логічна, але для державного «антикорупціонера» – пахне корупцією, використанням службового становища в особистих цілях», – роблять висновок журналісти ОРД.