Члена ВККСУ Луцюка звинуватили у підробці документів

30.07.2018

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Павло Луцюк, висунутий в Комісію З’їздом адвокатів України, вчинив діяння, що підпадає під норми статті 358 (Підроблення документів) і 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. До такого висновку дійшла робоча група Ради адвокатів України з розслідування обставин отримання діючим членом ВККС адвокатського свідоцтва України по Рівненській області.

Про це йдеться в тексті Рішення №213 Ради адвокатів України, копія якого отримана на інформаційний запит «Українських Новин», передає «Судово-юридична газета».

«Рада адвокатів України дійшла висновку, що вищеописані дії підпадають під ознаки підробки документів: свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю №1, видане Рівненської обласної КДКА 25 грудня 2001 року не відповідає рішенню Рівненської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури №1 від 8 червня 1993 року, оскільки відсутнє рішення Рівненської обласної КДКА про заміну свідоцтва №41 на свідоцтво під №1 », – йдеться в рішенні.

В ході розслідування стало відомо, що Павло Луцюк ніколи не отримував офіційно адвокатське свідоцтво №1, яким він користувався в роботі і яке він пред’являв в числі документів, переданих в ВККС при надходженні на посаду. Адвокат, чий підпис нібито фігурував у свідоцтві, дала письмові показання, що ніколи основний адвокатський документ Луцюк не підписувала, і підпис на документі – не її.

Комісії також вдалося долучити до справи письмові свідчення голови обласної КДКА у 2001 році Ольги Савчук. Вона заявила, що не виписувала і не підписувала горезвісне свідоцтво №1. Виходить, з 2001 року – протягом 18 років – адвокат користувався липовим основним документом.

У той же час Рада адвокатів України не став передавати матеріали в правоохоронні органи і лише «взяла до відома виявлену членами Робочої групи інформацію», оскільки з 15 серпня 2015 року Луцюк став членом ВККС і припинив адвокатську діяльність.

Сам Павло Луцюк вважає, що адвокатська спільнота його обмовляє. «На даний момент у мене адвокатське свідоцтво призупинено через те, що я на державній посаді», – пояснює він.