Лесько нарешті розповіла, як можна бути одночасно і членом ВРП, і кандидатом до ВС

06.09.2017

Вища рада правосуддя має право ухвалювати рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення члена ВРП Алли Лесько на посаду судді Верховного Суду. Про це йдеться в дописі Алли Лесько на її особистій сторінці у Фейсбуці. З її слів, у цьому немає конфлікту інтересів, передає “Суддівство”.

Лесько звернула увагу, що впродовж конкурсу до Верховного Суду у громадськості виникали питання щодо наявності конфлікту інтересів, адже вона водночас була і кандидатом у судді ВС, і членом Вищої ради правосуддя. «Сама по собі моя участь у конкурсі до Верховного Суду не породжувала у моїй діяльності як члена ВРП ні потенційного, ні реального конфлікту інтересів», – наголосила вона.

Суддя підкреслила, що попри те, що Рішенням з’їзду адвокатів України її було призначено членом ВРП, вона залишилася суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а отже, мала право брати участь у конкурсі до ВС.

Після перемоги у конкурсі Лесько звернулася за роз’ясненнями щодо конфлікту інтересів до Національного агентства з питань запобігання корупції. «Як зазначено у листі НАЗК, у моїй діяльності як члена ВРП дійсно виник потенційний конфлікт інтересів саме у зв’язку з перемогою у конкурсі на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду», – написала суддя.

Вона наголосила, що подальші її дії узгоджуються із Законом України «Про запобігання корупції» та наданим НАЗК роз’ясненням, адже вона не ухвалювала жодних рішень щодо інших кандидатів на посади до Верховного Суду, а також повідомила ВРП про необхідність вжити заходів щодо врегулювання наявного потенційного конфлікту інтересів.

В свою чергу, ВРП на засіданні 5 вересні вирішила, що Лесько не братиме участі «у розгляді Вищою радою правосуддя, її органами та одноособово матеріалів стосовно осіб, щодо яких Вищою кваліфікаційною комісією суддів України внесені рекомендації про призначення на посаду судді Верховного Суду, та ухваленні відповідних рішень».

Лесько наголосила, що це дає можливість чинному складу ВРП ухвалювати рішення щодо внесення (відмови у внесенні) Президентові України подання про її призначення на посаду судді Верховного Суду.