Щодо судді, який дозволив обшук в ОАСК, відкрито дисциплінарну справу

05.10.2017

Щодо судді, який дозволив обшук в Окружному адмінсуді Києва, відкрито дисциплінарну справу, передає Суд.ua.
Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 5 жовтня відкрила дисциплінарну справу щодо судді Галицького райсуду Львова Віталія Радченка. Підставою для відкриття дисциплінарної справи стала скарга в.о. голови Окружного адміністративного суду Києва Володимира Келеберди.

Володимир Келеберда звернув увагу, що рішення Віталія Радченка, що дозволяє обшук в ОАСК від 25 травня 2017 року, не було належним чином мотивоване, внаслідок чого співробітники НАБУ під час обшуку в кабінеті тодішнього голови ОАСК Павла Вовка 26 травня 2017 року допустили низку порушень та вилучили з його кабінету майно.

Також Володимир Келеберда звернув увагу, що кримінальне провадження щодо Павла Вовка було розпочато 9 грудня 2016 року, а обшук в кабінеті голови ОАС відбувся тільки 26 травня 2017 року.

Як зазначила член Ради правосуддя Алла Лесько судове рішення Віталія Радченка містить в собі ряд процесуальних порушень. Зокрема, член Ради звернула увагу, що санкція на обшук чомусь розглядалася в Галицькому райсуді Львова, а не в Києві. Також доповідач зазначила, що рішення Віталія Радченка не було належним чином мотивоване, в ньому не було встановлено чіткий список речей, які могли бути вилучені у голови ОАСК.

Відзначимо, що в своїх письмових поясненнях на адресу Ради правосуддя Віталій Радченко звинуватив суддів ОАСК у тиску. «Суддям ОАСК не слід лізти в справи іншого суду», – говорилося в його поясненнях. Також він додав кілька неприємних характеристик на адресу самого Павла Вовка.

Порадившись, члени Першої дисциплінарної палати сьогодні вирішили відкрити дисциплінарну справу щодо Віталія Радченка.