Викрито українську суддю, яка співпрацювала зі структурами «ДНР»

02.11.2017

Суддею, яку правоохоронці затримали 31 жовтня за підозрою в створенні терористичної групи, шахрайстві і підробці документів, виявилася суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Наталія Анісімова. Про це стало відомо «Судово-юридичній газеті» з джерел в правоохоронних органах.

Суддю Наталію Анісімову перевели до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Указом Президента 22 серпня 2016 року. До цього вона була суддею Кіровського районного суду Донецька.

Нагадаємо, що 31 жовтня 2017 року Генеральна прокуратура повідомила про затримання судді одного із судів Одеської області за підозрою в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (“Створення терористичної групи чи терористичної організації»), ч. 4 ст. 190 ( «Шахрайство») та ч. 3 ст. 358 («Підробка документів») Кримінального кодексу. Разом із суддею був затриманий її спільник.

За результатами обшуку за місцем проживання судді Наталії Анісімової, у неї виявили ​​і вилучили гербову печатку і штамп Кіровського райсуду Донецька, роботу якого припинено 2014 року, а також чернетки, технічні паспорти на квартири, свідоцтва про смерть осіб, видані в «ДНР».

Слідство вважає, що учасники організованої злочинної групи, до якої входила суддя, учасники терористичної організації «ДНР», а також інші особи, протягом 2015-2016 рр. підробляли рішення Кіровського райсуду м. Донецька від імені колишніх суддів цього суду. Неіснуючими судовими рішеннями вносилися зміни в дані про власників квартир, що розташовані на території непідконтрольної Україні частини Донецької області.

Підроблені рішення суду потім надавалися реєстраторам, які переоформляли об’єкти нерухомості на підставних осіб, після чого ними розпоряджалися учасники терористичної організації «ДНР».

За даними відомства, вже наявні докази протиправного заволодіння трьома квартирами в Донецьку і Торезі. Також розслідуються обставини протиправного відчуження ще не менше семи об’єктів нерухомості.