ВРП звільнила суддю за дисциплінарний проступок

27.07.2017

Сьогодні Вища рада правосуддя звільнила суддю Рибаєва Олега Аркадійовича з посади судді Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області за суттєвий дисциплінарний проступок, – передає sud.ua.

Зокрема, суддя порушив законодавство України при розгляді адміністративної справи про адміністративне правопорушення за ст. 122-2 Кодексу України.

Нагадаємо, 11 квітня 2017 року Друга Дисциплінарна палата прийняла рішення про притягнення цього судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.

Палата встановила допущення суддею грубих порушень вимог законодавства при розгляді адміністративної справи щодо Третяка Р.П., коли останній фактично був позбавлений можливості надати суду докази на підтвердження своєї невинуватості.

Відзначається, що суддя не забезпечив дотримання приписів Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основних свобод, у межах своїх повноважень не дотримався принципів самостійності судів і неупередженості суддів, конституційних засад судочинства не виконав покладених на нього професійних обов’язків.

Цікаво, що з жовтня 2015 року суддя Рибаєв не виконує обов’язки судді за власною ініціативою.