ВРП звернеться до ГПУ через втручання у діяльність судді

31.08.2017

Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді Святошинського райсуду столиці Сергія Дячука про втручання у діяльність судді при здійсненні правосуддя, – передає sud.ua.

На засіданні ради зазначили, що події мали місце у період з листопада 2016 року по 10 січня 2017 року під час розгляду судом присяжних Святошинського райсуду Києва під головуванням судді Сергія Дячука кримінальної справи стосовно колишніх співробітників МВС України Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янишевського, яким інкримінують злочини, передбачені п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Під час судового розгляду цієї справи протягом зазначеного періоду радикально налаштовані особи, які ідентифікували себе як «С14», здійснювали провокації, що створювало труднощі при проведенні судового засідання через небезпеку для присутніх у ньому учасників судового розгляду.

Також відбувався зрив судових засідань. Зокрема, були перервані і відкладені на інший день допити свідків і потерпілих – родичів загиблих під час масових акцій протесту 20 лютого 2014р., які спеціально прибули на судове засідання з іншої місцевості на заздалегідь запланований допит.

Про факти втручання в діяльність суду по здійсненню правосуддя суддя Сергій Дячук повідомив правоохоронні органи та Раду суддів України для відповідного реагування, у тому числі для вжиття заходів щодо належної охорони будівлі суду і підтримання громадського порядку в залі суду.

Як повідомила доповідач Тетяна Малашенкова, під час попередньої перевірки повідомлення Дячука направлені запити в ГПУ і Головне управління НПУ в м.Києві, з відповідей на які вбачається, що до сих пір не виявлено і не притягнуто до відповідальності осіб, винуватих у незабезпеченні належної охорони суду і втручанні в діяльність суддів.

За результатами розгляду повідомлення рада прийняла рішення внести до Генпрокуратури подання про притягнення до відповідальності осіб, які допустили бездіяльність по невнесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за заявою (повідомленням)  судді Дячука від 12 січня 2017 року про події, які мали місце в ніч з 8 на 9 січня 2017 року і 10 січня 2017 біля будівлі Святошинського районного суду міста Києва. Також вирішили звернутися до правоохоронців про проведення службового розслідування обставин, викладених у повідомленні судді Дячука.