ВРП пробачила суддю через його завантаженість

05.07.2017

Сьогодні Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу щодо судді Приморського райсуду Одеси Сергія Погрібного, у результаті чого вирішили  закрити  справу після пояснень судді, – передає «Судебно-юридическая газета».

Скаржник вказав про невчасне відправлення суддею рішення до Єдиного реєстру судових рішень, адже, по справі рішення прийняте 31 січня, а до Реєстру відправлено аж 28 лютого, що є грубим порушенням закону.

Суддя Погрібний на засіданні дисциплінарної палати погодився, що не проконтролював дій свого помічника у цій частині. Крім того суддя звернув увагу членів Вищої ради правосуддя на неукомлектованість суду, адже, працюють 10 суддів замість 20, що зумовлює значне навантаження на кожного суддю. Наголосив, що у вказаний у скарзі день – 31 січня 2017 року, до нього на розгляд надійшли 16 заяв і матеріалів, на які він повинен був відреагувати. Зазначив, що з 3 по 27 лютого суддя вперше за кілька років перебував у відпустці.

Суддя  вказав, що порушення вимог законодавства не залишилося без уваги керівництва суду – помічнику судді Погрібного була оголошена догана. Суддя також зазначив, що вказане порушення не створило жодних правових наслідків для заявника, оскільки постанова судді стосувалося повернення позовної заяви, а не вирішення справи по суті.