Вінницький суд знову взявся за суддю-хабарника з Деражні

04.12.2017

Шаргородський районний суд Вінницької області на 14 грудня призначив підготовче судове засідання у справі чинного судді Деражнянського районного суду Олега Дворніна (Дворніка), обвинуваченого у хабарництві.

Про це сказано в судовій ухвалі від 27 листопада, передає «Незалежний громадський портал».

Як відомо, у березні Апеляційний суд Вінницької області скасував вирок Барського районного суду від 11 лютого 2016 року, яким засуджено Дворніна до 6 років в’язниці.

Колегія апеляційної інстанції дійшла висновків, що всі рішення Барського районного суду були винесені незаконно через процедурне порушення на початковому етапі. Суть у тому, що 30 вересня 2013 року суддя Хитрук В.М. написав заяву про самовідвід, яка була передана керівнику апарату, щодо подальшого вирішення. Відповідно до розпорядження керівника апарату Барського районного суду, було призначено повторний автоматизований розподіл справи обвинуваченого судді Дворніна.

“В порушення вимог ст. ст. 80, 81 КПК України заяву суді про самовідвід не було розглянуто іншим суддею, а в порушення вимог ч.3 ст. 35 КПК України30.09.2013 року керівником апарату суду призначено повторний автоматизований розподіл даної справи, внаслідок чого і було визначено іншого суддю (а.с.175-187 т.1)… В зв’язку з істотним порушенням норм КПК, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає поверненню в районний суд із призначенням нового розгляду в суді першої інстанції”, – наголошується в апеляційній ухвалі.

Нагадаємо, що, згідно з вироком вирок Барського районного суду від 11 лютого 2016 року, суддя Дворнін на початку 2013 року одержав від сторонніх осіб 11 тис. дол. за сприяння у позитивному вирішенні судової справи за фактом придбання, зберігання з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів в особливо великих розмірах. Цю справу спочатку, у 2012 році розглядав Деражнянський районний суд, а потім – колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області.