Суддя не вийшов з відпустки і його звільнили

11.07.2017

Сьогодні Вища рада правосуддя звільнила Михайла Запорощенка з посади судді Вищого господарського суду за вчинення істотного дисциплінарного проступку- два роки тому він не вийшов на роботу після відпустки,-
передає «Закон і Бізнес».

Дисциплінарна справа стосовно судді була порушена на підставі звернення голови цієї судової установи Богдана Львова, де зазначено, що Запорощенко у період з 18 травня по 30 червня 2015 року перебував у відпустці, а після її закінчення на роботу не вийшов, про причини своєї відсутності на робочому місці не повідомив.

Вища рада правосуддя провела перевірку в ході якої з’ясовано, що з 1 липня 2015 року суддя без поважних причин на робочому місці не з’являється, ймовірно, перебуває на тимчасово окупованій території України, на зв’язок із керівництвом суду не виходить.

Друга дисциплінарна палата Ради дійшла висновку про систематичне нехтування суддею обов’язками, що несумісно зі статусом судді. Це послужило підставою для звільнення з посади на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції.