Суддя Глуханчук випросив у ВРП час для захисту

05.07.2017

5 липня 2017 року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя планувала розглянути дисциплінарну справу щодо судді Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука, яка була ініційована колективною заявою голови громадської організації «Волонтерський рух« Спільна мета » Савченко та ряду народних депутатів України. Засідання по цій справі перенесли за клопотанням адвоката. Про це передає «Судебно-юридическая газета».

Так, Олега Глуханчука звинувачують у порушенні правил суддівської етики, що виразилося у використанні ненормативної лексики на адресу співробітників патрульної поліції, які затримали суддю у лютому 2017 року за водіння автомобілем у нетверезому стані.

Заявники вважають, що Олег Глуханчук своєю поведінкою порушив правила суддівської етики, що сприяло підриву довіри громадян до судової системи, зниження впевненості суспільства в чесності і непідкупності суддів, тому повинен бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.

Представник судді пояснив, що направив клопотання про надання йому матеріалів справи для ознайомлення, які так і не надійшли. Тому попросив дисциплінарну комісію відкласти розгляд справи в зв’язку з необхідністю підготовки узгодженої правової позиції сторони захисту.

Члени Вищої ради правосуддя вирішили відкласти розгляд справи через цю обставину з огляду на те, що Глуханчук вперше відсутній на засіданні дисциплінарної комісії. При цьому нагадали представнику судді, що дисциплінарну справу відкрито ще 10 травня 2017 року, тому заяви про брак часу для підготовки захисту звучать несерйозно.