Суддів КС обиратимуть за новим регламентом

06.11.2017

3 листопада 2017 року Рада суддів України ухвалила проект змін до Регламенту про призначення та звільнення суддів Конституційного Суду України з посад за квотою з’їзду суддів України. І наразі приймає пропозиції щодо змін від делегатів з’їзду, повідомляє «ЗіБ».

Із проекту змін регламенту вилучено розділ про звільнення суддів. Значні зміни були внесені в другий розділ регламенту «Призначення суддів КСУ». Так, уточнено, що РСУ складає список кандидатів, рекомендованих на посаду судді КСУ, на підставі яких З’їзд приймає відповідні рішення, і що такі списки мають містити кількість кандидатур, яка щонайменше втричі перевищує кількість вакансій. Загальний строк проведення конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді КС становить два місяці.

Вилучено пункт 2.6 про те, що не пізніш як за п’ять днів до З’їзду РСУ розміщує на веб-сайті РСУ та роздає делегатам фотографію кандидата та загальні відомості про нього. Також вилучено підпункт, що процедура висунення кандидатів на посаду судді КСУ завершується не пізніше, ніж за десять днів до дня проведення З’їзду. При цьому уточнено процедуру таємного голосування за кандидатури.

РСУ наразі приймає пропозиції щодо змін до регламенту від делегатів ХІV позачергового з’їзду суддів України. Свої пропозиції можна надсилати до 18 години 8 листопада 2017 року на e-mail: [email protected]

Нагадаємо, РСУ скликала ХІV позачерговий з’їзд суддів України на 14-15 березня 2017 року, однак 15 березня у роботі з’їзду було оголошено перерву. Рішенням РСУ від 07.09.2017 № 48 визначено дату продовження ХІV позачергового з’їзду суддів України після перерви – 13 листопада 2017 року.

Таким чином, судді, делеговані спільними зборами суддів місцевих та апеляційних судів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі для участі у роботі ХІV позачергового з’їзду суддів України зберігають свої повноваження на всіх етапах його проведення. Заміна чи обрання нових делегатів (у тому числі на місця суддів, повноваження яких як делегатів припинено у зв’язку з обранням на адміністративні посади в судах упродовж перерви у проведенні засідання З`їзду) зазначеними нормативними документами не передбачено.

Відповідно до пункту 4.1 Регламенту з`їзду суддів України з’їзд є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин загальної кількості обраних делегатів. З аналізу наданих судами відомостей вбачається, що на дату проведення наступного етапу З`їзду кількісний склад делегатів є достатнім для наявності кворуму.